Pokaż
menu
boczne
LOKALIZACJA: Małopolska. Powiat Myślenicki.

Aktualności

środa, 18 kwietnia 2018

„Biust zbadany – rak złapany” - bezpłatne badania dla kobiet z Gminy Myślenice

Gmina Myślenice rozpoczyna kampanię profilaktycznych badań piersi dla kobiet w wieku 30-55 lat we współpracy z myślenickim Szpitalem. Wstępnie przeprowadzonych zostanie 365 badań, a rejestracja prowadzona jest w myślenickim Szpitalu.

- Różowa wstążka jest międzynarodowym symbolem profilaktyki raka piersi, stąd właśnie na potrzeby promocji naszej akcji przyozdobiliśmy różową wstążką symbol naszego miasta - fontannę Tereskę. Ma ona symbolizować potrzebę badań profilaktycznych i zachęcamy wszystkie kobiety w wieku 30-55 lat z naszej Gminy do skorzystania z bezpłatnych badań USG piersi – odpowiada na pytania dotyczące różowej wstążki burmistrz Miasta i Gminy Myślenice, Maciej Ostrowski.

Lekarze przestrzegają, że rak piersi jest najczęściej występującym nowotworem złośliwym u kobiet w Polsce. Rocznie z jego powodu umiera w naszym kraju około 5 tysięcy kobiet. Ten nowotwór może pojawić się u każdej kobiety i tylko regularne badania piersi wykonywane mogą uchronić przed zbyt agresywnym rozwojem choroby oraz jej poważnymi konsekwencjami.

- Chociaż wykonywanie profilaktycznych badań wydaje się dla wszystkich oczywiste, to zdajemy sobie sprawę, że nie każdy o tym pamięta i z różnych przyczyn takich badań nie robi. Chcąc zachęcić do badań postanowiliśmy przeprowadzić kampanię profilaktyki raka piersi dla kobiet i wesprzeć finansując te badania. Pamiętamy o akcji Movember, w której to kobiety zachęcały mężczyzn do przeprowadzania badań i chcąc niejako odpowiedzieć na tamtą kampanię, postanowiliśmy przygotować coś podobnego dla naszych pań – mówi dyrektor UMiG Myślenice, Mieczysław Kęsek.

- Nie można uciekać przed badaniami i zapominać o istniejącym zagrożeniu. Im wcześniej wykryty jest rak piersi, tym łatwiej z nim walczyć i doprowadzić do całkowitego wyleczenia – słyszymy od jednego z lekarzy wykonującego badania USG piersi.

W ramach kampanii „Biust Zbadany – Rak Złapany” w bezpłatnym badaniu USG piersi mogą wziąć udział mieszkanki Gminy Myślenice w wieku 30-55 lat. W tym projekcie przeprowadzonych zostanie 365 badań, które w stu procentach zostaną sfinansowane z budżetu Gminy Myślenice. Kampania będzie trwała do 30 listopada 2018 r. Liczba miejsc jest ograniczona.

- Działania podejmowane w ramach tej akcji mają przypominać, że nowotwór piersi nie jest wyrokiem, a jedynym i najskuteczniejszym sposobem na wczesne wykrycie i efektywne zapobieganie rozwojowi choroby jest regularne wykonywanie badań profilaktycznych. Zachęcamy nasze panie do badań i cieszymy się, że wraz z szpitalem możemy taką akcję przeprowadzić – mówił podczas podpisania umowy z SP ZOZ Myślenice, burmistrz Maciej Ostrowski.

- Warto zaplanować sobie i zarezerwować termin wizyty, rejestrując się w myślenickim szpitalu. Badania przeprowadzone zostaną w pracowni USG Oddziału Ginekologiczno-Położniczego w budynku głównym szpitala w Myślenicach. Wyznaczone przez nas terminy to poniedziałki w godzinach 15-17 oraz w środy w godzinach 13-15. Badania będą wykonane na aparacie najwyższej generacji GE VOLUSON E6 z głowicą liniową 11L-D, pasmo 4-10 Mhz – dodał Adam Styczeń, dyrektor Szpitala w Myślenicach.

Rejestracja jest możliwa pod nr tel. 12 273-02-81. Dodatkowo, każda pacjentka, która weźmie udział w badaniu w ramach akcji „Biust zbadany – Rak złapany” otrzyma jednorazowy bon zniżkowy na wybrane zabiegi kosmetyczne w gabinetach naszych partnerów. Szczegóły na plakatach kampanii profilaktycznej oraz stronie internetowej www.myslenice.pl