Pokaż
menu
boczne
LOKALIZACJA: Małopolska. Powiat Myślenicki.

Aktualności

czwartek, 25 maja 2017

I Międzywojewódzki Turniej Speed-Ball w Myślenicach

W minioną niedzielę do Myślenic na I Międzywojewódzki Turniej Speed-balla zjechali fani nowego sportu z trzech województw. Była to jak dotąd największa po Mistrzostwach Polski Speed-ballowa impreza w naszym kraju.

Zawody, których organizatorem było Stowarzyszenie Sportownia, rozgrywały się w trzech kategoriach: Speed-ball Started – dla początkujących zawodników, Speed-ball GO – dla zawodników średniozaawansowanych oraz Speed-ball Family – turniej międzypokoleniowy dla rodzin. Łącznie w wydarzeniu wzięło udział 60 zawodników z Małopolski, Śląska oraz Lubelszczyzny. Z naszego powiatu w zawodach wystartowali zawodnicy z sekcji w Porębie oraz w Dobczycach. W zawodach wieźli także udział fani speed-balla z Pcimia, Stróży oraz Głogoczowa.

W turnieju Family wzięła udział międzypokoleniowa grupa zawiązana początkiem stycznia w ramach programu „Seniorzy w akcji.”

Przedział wiekowy w naszej grupie wahał się między 5 a 75 lat. Prezentowaliśmy speed-ball w bardziej rodzinnej i rekreacyjnej formie” – podkreśla Stefan Patyk, zawodnik i organizator turnieju.

Dla debiutujących zawodników, biorących udział w turnieju Speed-ball Started zawody były szansą nie tylko na rywalizację i prezentację umiejętności, ale również na zdobycie nowych doświadczeń i zobaczenia na własne oczy jak grają najlepsi zawodnicy w naszym kraju. W czasie Turnieju odbyły się mecze pokazowe, w których rywalizowali medaliści Mistrzostw Polski 2016.

Mecze sędziowali członkowie Speed-Ball Polska, pełniącego rolę speed-ballowej federacji. W przerwach między meczami zarówno sędziowie jak i bardziej zaawansowani zawodnicy chętnie dzielili się z debiutantami wskazówkami na temat gry.

- Wiem z własnego doświadczenia, że takie imprezy to okazja nie tylko do rywalizacji, ale również do zdobywania nowych umiejętności. Kiedy pierwszy raz brałem udział w Mistrzostwach Świata, bardzo wiele nauczyłem się podglądając jak grają najlepsi zawodnicy. Mam nadzieję, że nasi zawodnicy również wyjadą z turnieju wzbogaceni o kilka nowych zagrywek technicznych – mówi Zbyszek Bizoń, organizator turnieju i aktualny Wicemistrz Polski

- Sukcesem w zawodach było wyjście z grupy do półfinału Adama Urbaniaka z Speed-Ball Dobczyce oraz srebrny medal Marceliny Ryś z Speed-Ball Poręba. Obie sekcje zostały zawiązana na początku kwietnia. Tutaj możemy mówić przede wszystkim o świetnych predyspozycjach speedballowych, ponieważ miesiąc czasu to za mało aby mówić o technice czy doświadczeniu zawodnika - podkreśla Izabela Janczak-Bizoń z Stowarzyszenia Sportownia.

Wśród gości pojawiły się takie osobowości znane w świecie speed-balla jak Przemysław Wolan - człowiek, który zapoczątkował Speed-Ball w Polsce, Zbigniew Bizoń - wicemistrz Polski 2016, Gabriella Lopez - Mistrzyni Polski 2016, Martyna Dudek - Wicemistrzyni Polski 2016, Andrzej Marie - członek kadry Speed-Ball Polska.