Pokaż
menu
boczne
LOKALIZACJA: Małopolska. Powiat Myślenicki.

Informacje

czwartek, 19 października 2017

Myślenice wśród najlepszych inwestorów w Polsce

Gmina Myślenice znalazła się w ścisłej czołówce miast powiatowych wyróżnionych za wydatki inwestycyjne w latach 2014-2016. Nagrody wręczano podczas jubileuszowej piętnastej edycji Gali Inwestorów Samorządowych w ramach Samorządowego Forum Kapitału i Finansów, które odbyło się w najnowocześniejszym w Polsce Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.

Zwieńczeniem programu była Gala Inwestorów Samorządowych, podczas której ogłoszono wyniki rankingu czasopisma WSPÓLNOTA, opracowanego przez prof. Pawła Swianiewicza z Uniwersytetu Warszawskiego na bazie zestawień wszystkich samorządów analizowanych na podstawie obiektywnych danych ze sprawozdań finansowych JST, danych GUS, uzupełnionych dodatkowo ankietyzacją przeprowadzoną przez pismo WSPÓLNOTA.

Gmina Myślenice zajęła wysokie siódme miejsce w Polsce w rankingu liderów inwestycji wśród miast powiatowych. Na każdego mieszkańca na przestrzeni analizowanych trzech lat nasza gmina zainwestowała średnio 1267,39 zł.

Myślenice zdecydowanie podnoszą lokalną średnią inwestycyjną w przeliczeniu na osobę i są najwyżej sklasyfikowanym miastem powiatowym w województwie małopolskim. Przed między innymi Limanową, Wieliczką, Suchą Beskidzką, Oświęcimiem, Nowym Targiem, czy Zakopanem. Ile na inwestycje w przeliczeniu na każdego mieszkańca przeznaczały inne gminy z naszego powiatu: Sułkowice (1016,12 zł), Dobczyce (916,15 zł), Siepraw (583,01 zł), Raciechowice (506,22 zł), Pcim (391,17 zł), Wiśniowa (358,92 zł), Lubień (230,74 zł), Tokarnia (216,77 zł).

W imieniu Burmistrza Macieja Ostrowskiego nagrodę im. Kazimierza Wielkiego odebrali skarbnik Gminy Myślenice Anita Kurdziel, przedstawiciel Rady Miejskiej Eleonora Kuklewicz-Lejda oraz naczelnik Wydziału Mienia Marcin Słomka.