Pokaż
menu
boczne
LOKALIZACJA: Małopolska. Powiat Myślenicki.

Multimedia

poniedziałek, 18 grudnia 2017

Piknik Bożonarodzeniowy: Kiermasz potraw, Mikołaj z reniferami i zbiórka dla Laury

Myślenicki Piknik Bożonarodzeniowy cieszył się sporym zainteresowaniem mieszkańców. Wydarzeniu towarzyszyły promienie słoneczne, przelotne opady drobnych płatków śniegu, a przy tym Koła Gospodyń ze świątecznymi przysmakami i zagroda Świętego Mikołaja z prawdziwymi reniferami.

Najmłodsi nie dali Świętemu Mikołajowi ani chwili wytchnienia, bowiem długa kolejka przez cały dzień ustawiała się na wizytę w jego zagrodzie. Każdy mógł liczyć na drobny upominek oraz darmowe zdjęcie z Mikołajem w towarzystwie dwóch reniferów.

Od godziny 12:00 rozpoczął się natomiast kiermasz potraw wigilijnych przygotowanych przez Koła Gospodyń z Gminy Myślenice, a równocześnie trwały także warsztaty artystyczne dla dzieci prowadzone przez Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu.

Na stoiskach z potrawami można było znaleźć nie tylko aromatyczny grzaniec i słodkie pierniki, ale też takie specjały jak żur, kwaśnica, barszcz czerwony, pierogi z różnym nadzieniem, swojskie wędliny, krokiety, paszteciki, czy ciasta. Na miejscu można było niemal wszystkiego posmakować lub też nabyć na zbliżające się święta Bożego Narodzenia.

Charytatywnie dla Laury

Podczas imprezy prowadzona była także charytatywna zbiórka dla Laury Kurowskiej z Krzyszkowic, którą czeka kosztowna operacja w Stanach Zjednoczonych. Zebrano w sumie blisko 15 tysięcy złotych.

"Gdy dorosnę, chciałabym być zdrowa" - pomagamy Laurze

Serdecznie dziękujemy za pomoc w organizacji imprezy:

- Koła Gospodyń z Gminy Myślenice
- Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu
- OSP Górne Przedmieście

Piknik Bożonarodzeniowy 2017

fot. Michał Zięba