Pokaż
menu
boczne
LOKALIZACJA: Małopolska. Powiat Myślenicki.

Oświata

sobota, 11 maja 2019

„Ku wolności” - profilaktyczne spotkanie dla uczniów z Gminy Myślenice

Jacek „Heres” Zajkowski i Piotr Zalewski – mówią o sobie Wyrwani Z Niewoli, tak też nazywa się ich hip-hopowy zespół. Ewangelizują przez muzykę, a podczas autorskich koncertów profilaktycznych „Ku wolności” dzielą się świadectwem swojego życia, aby pokazać, że jego piękno tkwi w wolności od uzależnień i oparciu się na wartościach chrześcijańskich. W piątek, 10 maja 2019 na hali widowiskowo-sportowej na Zarabiu, Wyrwani Z Niewoli spotkali się z uczniami ze szkół z terenu Gminy Myślenice.

Motywem przewodnim aż trzech koncertów, było świadectwo nawrócenia Jacka i Piotra, które pokazuje jak Bóg i mocna wiara w Niego może wyrwać człowieka z wszelkich nałogów oraz problemów, które powodują uzależnienia. Licznie zgromadzona młodzież nie tylko słuchała z przejęciem, ale także wspólnie bawiła się przy piosenkach grupy, śpiewając i pokazując gestami słowa piosenek.

– Niestety my mieliśmy okazję poznać destrukcyjny wpływ świata w którym chcieliśmy żyć bez zasad, a w imię źle pojmowanej wolności staliśmy się zakładnikami naszych negatywnych przywiązań. Dzisiaj jak mówi sama nazwa naszej formacji jesteśmy wyrwani z niewoli. Wyszliśmy z cienia śmierci i dajemy nadzieję innym. Jesteśmy zapraszani w całym kraju przez szkoły, parafie, różne stowarzyszenia oraz ludzi, którym leży na sercu dobro młodego człowieka, gdyż jak wiadomo lepiej zapobiegać niż leczyć – tak mówią o sobie Jacek i Piotr.

Wyrwani Z Niewoli pokazali młodym, że życie każdego z nich jest wartością. Nie ważne, jaki mają charakter, skąd pochodzą i kim są – zawsze mogą zmienić swoje życie na piękniejsze dzięki otwarciu się na Pana Boga.

Grupa Wyrwani Z Niewoli wystąpi także w sobotę, 11 maja 2019 na myślenicki Rynku w ramach wydarzenia „Majówka Młodych”. Koncert rozpocznie się o godz. 18:00. Wstęp wolny. Zapraszamy!

Wydarzenie odbyło się przy współpracy Urzędu Miasta i Gminy Myślenice z Sanktuarium Matki Bożej Myślenickiej w ramach Jubileuszowego Roku 50. Rocznicy Koronacji Cudownego Obrazu Pani Myślenickiej.

Tekst: Magdalena Hanusiak, Fot. Marek Serafin