Pokaż
menu
boczne
LOKALIZACJA: Małopolska. Powiat Myślenicki.

Sport

piątek, 20 października 2017

Tomasz Kasperczyk wicemistrzem Polski w Rajdach Samochodowych

Zwyciężając w Rajdzie Śląska Tomasz Kasperczyk z Myślenic i jego pilot Damian Syty przypieczętowali zdobycie tytułów wicemistrzowskich w Inter Cars Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski. Dla załogi Tiger Energy Drink Rally Team była to pierwsza wygrana w tym cyklu. Zwycięstwo znakomicie podsumowało niezwykle równy sezon, w którym Tomek i Damian byli jedyną załogą punktującą w każdym rajdzie.

Końcówka sezonu mistrzostw Polski to seria świetnych wyników załogi Fiesty R5. Choć w Rajdzie Dolnośląskim na ostatnim oesie spadli za swojego najbliższego rywala, Zbigniewa Gabrysia, to i tak przywieźli podium, a wraz z nim kolejnych 16 punktów. Taki sam dorobek uzyskali na Rajdzie Nadwiślańskim, a w kończącym sezon Rajdzie Śląska postawili kropkę nad „i” wygrywając rundę RSMP po raz pierwszy w karierze.

"To był trudny, ale bardzo pozytywny sezon, na którego zakończenie zostaliśmy wicemistrzami Polski. Zdobywaliśmy punkty w każdym rajdzie, jednocześnie starając się jechać jak najszybciej. Cały czas toczyliśmy zażartą walkę ze Zbyszkiem Gabrysiem tnąc się z nim na sekundy. Na Rajdzie Śląska chciałem wywrzeć na nim presję i udawało mi się to już od odcinka testowego na którym byłem troszkę szybszy. W efekcie on popełniał błędy, ale takie są rajdy. Jestem dumny z tego, że zostaliśmy wicemistrzami Polski, bo pracowaliśmy na to z Damianem kilka dobrych lat. Jeszcze pięć lat temu nie wiedziałem za bardzo czym są rajdy, a teraz staję na drugim stopniu podium mistrzostw Polski. Tutaj na Rajdzie Śląska po raz pierwszy w naszej karierze zwyciężyliśmy również w klasyfikacji generalnej, tego uczucia długo nie zapomnimy." - mówił Tomasz Kasperczyk dla serwisu tigerrally.pl.

fot. Maciej Niechwiadowicz