Pokaż
menu
boczne
LOKALIZACJA: Małopolska. Powiat Myślenicki.

Wydarzenia

sobota, 20 maja 2017

MOKiS zaprasza na Noc Galerii

20 maja od godz. 18.00 Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu zaprasza na Myślenicką Noc Galerii. Impreza, które wpisuje się w europejską akcję pn. Noc Muzeów i Galerii obfitować będzie 
w wydarzenia artystyczne.

W trakcie jednego wieczoru odwiedzający będą mieli okazję zobaczyć ekspozycje 4 artystów, fotokast w przygotowany przez Myślenicką Grupę Fotograficzną MGfoto prezentowany na ekranie kinowym Kina MUZA oraz wsłuchać się w muzykę przygotowaną przez artystów pod nazwą 32 i 400. Start
o godz. 18.00, a zakończenie ok. godz. 01.00. To będzie naprawdę wspaniała noc.

- Ta noc będzie wyjątkowa. Praktycznie cała przestrzeń wystawiennicza w MOKiS będzie do dyspozycji artystów i odwiedzających. Cały wieczór czynne będzie nowe bistro Garnuszek, w którym będzie można napić się pysznej kawy i przekąsić coś smakowitego – zachęca Piotr Szewczyk, zastępca dyrektora MOKiS.

Podczas Nocy Galerii w Myślenickim Ośrodku Kultury i Sportu prezentowana będzie twórczość profesjonalnych artystów Eugeniusza Molskiego, Kai Sawickiej, Magdaleny Cisło i MGfoto. Podczas spotkania z Piotrem Bębenkiem zainaugurujemy działalność galerii sztuki amatora. Do przygotowania ekspozycji zaangażujemy przestrzenie w galerii sztuki współczesnej, holu wystawienniczym, sceny kameralnej i przewiązki.

Dodatkowo organizatorzy przewidzieli także nietypowe oświetlenie budynku Ośrodka Kultury i Sportu. Na te jedną noc w roku elewacja ośrodka zmieni kolor. Podczas spotkania w MOKiS będzie można ponadto zapoznać się z bogatą i różnorodną ofertą instytucji.