Pokaż
menu
boczne
LOKALIZACJA: Małopolska. Powiat Myślenicki.

Wydarzenia

niedziela, 04 listopada 2018

Rowerowa lekcja historii na myślenickim rynku z Miłką Raulin

4 listopada w sercu miasta w okolicach godz. 17:00 -18:00 najmłodsza Polka z Koroną Ziemi przeprowadzi niecodzienną lekcję historii. Myślenice to jej pierwszy przystanek podczas wyprawy rowerowej z południa na północ Polski w barwach narodowych w 100 rocznicę odzyskania Niepodległości.

Bigumiła Raulin startuje z Rysów, przez Częstochowę, Konin, Ciechocinek, by zakończyć przejazd w rodzimej Gdyni. Trasa to ok. 12 km biegu i wspinaczki oraz ok. 770 km jazdy na rowerze. Przejazdowi przez tereny trzech zaborów będą towarzyszyły spotkania obfitujące w ciekawostki związane z odzyskaniem Niepodległości i odwiedzanymi miejscami.  Do akcji może przyłączyć się każdy, kto ma ochotę na sportowo świętować rocznicę odzyskania Niepodległości, poznać organizatorkę i pochwalić się swoją wiedzą o historii w trakcie jazdy na rowerze. Wszelkie informacje dostępne są na stronie www.bogumilaraulin.pl

Projekt rajd Południe – Północ otrzymał patronat honorowy Ministra Sportu i Turystyki.

Miłka Raulin w 2011 roku rozpoczęła projekt „Siła Marzeń - Korona Ziemi”.  22 maja 2018 roku stanęła na ostatnim szczycie z Korony Ziemi. Kończąc projekt została dziesiątą i najmłodszą Polką, która tego doskonała.  Na swoim koncie mam również sześciotysięczne szczyty w Himalajach Indii i Nepalu oraz wyprawy w Andy. Jeśli to możliwe swoje wyprawy organizuje samodzielnie, sama też wybiera się w daleką podróż.

Miłka Raulin w Pytaniu na śniadanie  w TVP 1