Pokaż
menu
boczne
LOKALIZACJA: Małopolska. Powiat Myślenicki.

Aktualności

poniedziałek, 16 kwietnia 2018

Gra miejska ulicami Myślenic - relacja

15 kwietnia 2018 roku odbyła się 3-cia edycja gry miejskiej zorganizowanej przez Szkoły Prywatne Teresy i Andrzeja Osińskich dla mieszkańców Myślenic. Patronat nad imprezą objął Burmistrz Miasta i Gminy Myślenice - Maciej Ostrowski. Udział w zabawie wzięło ok. 80 osób.

Na ulicach, skwerach, przystankach, boisku szkolnym i w wielu innych miejscach czekają na graczy niespodzianki i zadania do wykonania. Tak oto w wielkim skrócie można opisać co to jest gra miejska i na czym polega, bowiem łączy ona w sobie nie tylko przyjemność odkrywania przestrzeni miasta, rozwiązywania zagadek czy odkrywania tajemnic. To także wyśmienita forma aktywnego wypoczynku w gronie rodziny i znajomych. 

Tradycja gry miejskiej rozpoczęła się już kilka lat temu, początkowo, była ona organizowana tylko dla  uczniów szkół prywatnych w ramach lekcji geografii w terenie, (inicjatorem takiej formy nauki geografii była Pani mgr Karolina Moskal – nauczycielka geografii w naszej szkole).  Widząc jaką radość sprawiało uczniom poznawanie miasta tą metodą szkoła postanowiła zorganizować otwartą zabawę dla aktywnych mieszkańców Myślenic.

Tegoroczna trasa rozpoczynała się na Zarabiu a kończyła w budynku szkoły prywatnej, nie była to jednak droga na skróty... Uczestnicy prowadzeni przez kartę zadań, poszukiwali odpowiedzi na pytania, szukali kłódek, na których odwrocie ukryte było hasło, musieli wykazać się szybkością, spostrzegawczością oraz umiejętnością pracy w zespole. Pokonywali między innymi „most wiszący“, gdzie szukali ukrytej kłódki, liczyli ule przy starym kamieniołomie, musieli rozpoznać postać na Grafitti, odkrywali tajemnicę kapliczki „na studzienkach“, szukali imienia fundatora  jednej z kaplic kościelnych...musieli orientować się na mapie, rozwiązywali też wiele innych zadań,.
Wszyscy uczestnicy stanęli na wysokości zadania i dotarli do mety. Niektórzy pokonali całą trasę biegiem i udało im się ją przebyć w czasie 1h10 minut. 

Organizatorzy dziękują za udział oraz wytrwałość uczestników. Wśród nich były rodziny z małymi dziećmi, które dzielnie wytrwały do końca.  Tym którym się spodobało...zapraszamy za rok, mamy nadzieję że w przyszłej edycji, zobaczymy też wiele nowych twarzy

Gra miejska ulicami Myślenic