Pokaż
menu
boczne
LOKALIZACJA: Małopolska. Powiat Myślenicki.

Aktualności

sobota, 30 września 2017

Piknik Ekologiczny - wymień odpady na sadzonki!

Wymiana odpadów na sadzonki, dmuchany park rozgrywki dla dzieci, animacje i inne atrakcje - wszystko to 30 września na Rynku w Myślenicach. Zapraszamy!

Piknik Ekologiczny to przede wszystkim edukacja społeczeństwa na temat ochrony przyrody, prawidłowego segregowania odpadów i możliwość otrzymania sadzonek, aby rozbudować otaczającą nas zieleń. Impreza dedykowana jest całym rodzinom, a szczególnie wiele atrakcji znajdą na tej imprezie najmłodsi.

Myślenicki Rynek zamieni się w dmuchany plac zabaw, przewidziane jest wiele atrakcji i animacji, więc dziecko w każdym wieku znajdzie coś dla siebie. Zaplanuj swój czas, aby sobotę 30 września spędzić na myślenickim rynku, a przy okazji wymienić odpady na sadzonki.

Zbiórka odpadów prowadzona będzie w godzinach od 9 do 13, natomiast dmuchany park rozrywki dla najmłodszych do godziny 16. W razie intensywnych opadów atmosferycznych impreza zostanie przeniesiona na halę widowiskowo-sportową na Zarabiu.

Szczegóły dotyczące wymiany odpadów na sadzonki:
- 2 kg zakrętek = 1 sadzonka
- 20 kg makulatury = 1 sadzonka
- 5 kg baterii/akumulatorów = 1 sadzonka
- 5 kg zgniecionych butelek PET = 1 sadzonka
- 1 kg zgniecionych puszek Alu = 1 sadzonka
- kompletny sprzęt AGD (20 kg małego sprzętu - suszarki, żelazka, czajniki, odkurzacze lub 1 szt. dużego sprzętu - pralka, lodówka, telewizor)

* Można otrzymać maksymalnie 50 sadzonek

Na imprezę zapraszają Burmistrz Miasta i Gminy Myślenice Maciej Ostrowski, Zakład Utylizacji Odpadów w Myślenicach, Miejski Zakład Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Myślenicach, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie