Pokaż
menu
boczne
LOKALIZACJA: Małopolska. Powiat Myślenicki.

Aktualności

wtorek, 09 lipca 2019

VIII zlot MINI już za nami!

W ubiegłym tygodniu w weekend 5-7 lipca odbył się już VIII zlot MINI w Myślenicach. W wydarzeniu wzięło udział przeszło 40 uczestników, a najstarszy model tego pojazdu pochodził z lat siedemdziesiątych.

Pierwszego dnia zlotu 5 lipca br. na Zarabiu uczestnicy wzięli udział w próbie sportowej aut oraz konkurowali w sprincie kajakiem po Rabie. Choć główną bazą zlotu były Myślenice to w sobotę pasjonaci motoryzacji udali się do Niedzicy. W ostatnim dniu odbyła się uroczysta parada ulicami naszego miasta. Ku uciesze widzów, w tym szczególnie dzieci, samochody zatrzymały się myślenickim Rynku. Dla najmłodszych przygotowano wiele niespodzianek jak możliwość pomalowania auta MINI, słodki poczęstunek oraz piłki zlotowe ufundowane przez burmistrza. Po południu odbyło się uroczyste wręczenie nagród przez głównego pomysłodawcę i organizatora zlotu Władysława Hodurka, burmistrza Jarosława Szlachetkę oraz przedstawicieli sponsorów. Uczestnicy zlotu rywalizowali ze sobą w różnych kategoriach np. na najładniejszą felgę, czy dla najstarszego uczestnika zlotu.

- Dziękuję wszystkim biorącym udział w wydarzeniu i zapraszam na kolejny myślenicki zlot Mini w przyszłym roku – powiedział w czasie zlotu burmistrz Jarosław Szlachetka.

źródło: Gazeta Myślenicka/GSI