Pokaż
menu
boczne
LOKALIZACJA: Małopolska. Powiat Myślenicki.

Aktualności

poniedziałek, 17 czerwca 2019

Budżet Obywatelski – trwa etap składania wniosków

Od 17 czerwca można składać zadania do trzeciej edycji Budżetu Obywatelskiego Gminy Myślenice. Mieszkańcy mogą to zrobić zarówno elektronicznie za pośrednictwem platformy internetowej www.bo.myslenice.pl jak również w wersji papierowej na Dziennik Podawczy w Urzędzie Miasta i Gminy Myślenice.

- Budżet Obywatelski pozwala mieszkańcom Gminy Myślenice decydować na co wydać pieniądze z miejskiego budżetu. Każdy, kto skończył 16 lat i jest mieszkańcem gminy, może zgłosić swój projekt zbierając listę poparcia z dwudziestoma podpisami. Następnie, gdy zadanie przejdzie weryfikację formalną i merytoryczną, odbędzie się głosowanie, a projekty, które wygrają głosowania w poszczególnych sołectwach oraz mieście będą realizowane przez Gminę Myślenice w przyszłym roku – wyjaśnia Marek Pajka z Wydziału Strategii, Rozwoju Gospodarczego i Promocji Urzędu Miasta i Gminy Myślenice.

Składanie projektów trwa od 17 do 28 czerwca. Każde z sołectw w Gminie Myślenice wzorem lat ubiegłych ma pulę środków do wykorzystania na zadanie w swoim regionie, natomiast mieszkańcy miasta w jednym z dwóch okręgów w zależności od miejsca zamieszkania. Oprócz tego istnieje możliwość zgłoszenia zadania ogólnomiejskiego do wartości 200 tysięcy zł.

- Zachęcamy do składania wniosków drogą elektroniczną za pośrednictwem platformy internetowej www.bo.myslenice.pl. Korzystając z elektronicznego formularza można rozpocząć pisanie projektu i w każdej chwili zapisze się jako wersja robocza, którą można dowolnie zmieniać lub uzupełniać do ostatniego dnia składania wniosków. W wersji papierowej po złożeniu projektu na Dziennik Podawczy już nie można wprowadzać zmian, natomiast wersja elektroniczna aż do 28 czerwca daje taką możliwość – tłumaczy Marek Pajka, który koordynuje Budżet Obywatelski w Gminie Myślenice.   

Regulamin Budżetu Obywatelskiego Gminy Myślenice oraz formularze wniosków można znaleźć na stronach internetowych myslenice.pl oraz bo.myslenice.pl. W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt z Wydziałem Strategii, Rozwoju Gospodarczego i Promocji w Urzędzie Miasta i Gminy Myślenice, ul. Rynek 8/9, pok. nr 12 – telefon: 12 639 23 08, 12 639 23 09

Ważne informacje:

Platforma internetowa Budżetu Obywatelskiego - www.bo.myslenice.pl

- Formularz zgłaszania projektu w wersji papierowej
- Lista poparcia wniosku
- Regulamin Myślenickiego Budżetu Obywatelskiego 2019