Pokaż
menu
boczne
LOKALIZACJA: Małopolska. Powiat Myślenicki.

Budżet Obywatelski

piątek, 15 czerwca 2018

Budżet Obywatelski: Tylko do 29 czerwca można składać zadania na www.bo.myslenice.pl

Na platformie internetowej www.bo.myslenice.pl od dzisiaj rozpoczęło się składanie projektów do drugiej edycji Budżetu Obywatelskiego w Gminie Myślenice. Szczegółowe informacje, regulamin oraz elektroniczny formularz zgłoszenia zadania można znależć na podanej stronie internetowej. 

- Składanie zadań możliwe jest do 29 czerwca. Wystarczy przedstawić swoją wizję w formularzu Budżetu Obywatelskiego i dołączyć 20 podpisów mieszkańców ze swojego sołectwa lub okręgu. Każda miejscowość ma swoją pulę do zagospodarowania, a miasto podzielone jest na dwa okręgi identycznie jak przed rokiem. W dodatku 200 tysięcy złotych przezaczamy na tak zwany projekt ogólnomiejski, który musi dotyczyć realizacji na terenie miasta Myślenice - mówi Maciej Ostrowski, burmistrz Miasta i Gminy Myślenice.

Złożenie projektu jest możliwe za pomocą elektronicznego formularza na www.bo.myslenice.pl, ale można go też pobrać ze strony i wysłać pocztą do UMiG Myślenice, ul. Rynek 8/9, 32-400 Myślenice lub też złożyć na Dzienniku Podawczym. 

- Po zakończeniu przyjmowania wniosków urzędnicy z poszczególnych wydziałów sprawdzą wnioski pod względem formalnym i merytorycznym, a następnie te, które przejdą pozytywnie weryfikację poddane zostaną głosowaniu. Głosowanie w tym roku będzie tylko elektroniczne, ale stworzymy mobilne punkty, aby mieszkańcy mogli podejść i oddać swój głos. Zachęcamy do aktwnego udziału w drugiej edycji Budżetu Obywatelskiego - dodaje Marek Pajka z Wydziału Promocji, Strategii i Rozwoju Gospodarczego w Urzędzie Miasta i Gminy Myślenice.

Każda miejscowość na terenach wiejskich dysponuje własnym budżetem, którego wysokość uzależniona będzie od liczby mieszkańców. Dwie największe miejscowości Jawornik i Głogoczów otrzymają nie więcej niż 40 tysięcy rocznie. Reszta trafi do najmniejszych sołectw - Chełmu i Buliny.

Tylko pięć kroków do celu a Gmina zrealizuje Twój plan.

1 krok

Pomysł – To Ty wiesz najlepiej co chciałbyś zmienić w swoim najbliższym otoczeniu. Wymyśl projekt, który chciałbyś zrealizować - mogą to być inwestycje i inne zadania w dziedzinie kultury, rekreacji, sportu, turystyki, ekologii.

Minimalna kwota projektu wynosi 5000 zł, maksymalna kwota nie powinna przekraczać kwoty przyznanej na daną miejscowość lub okręg.

2 krok

Poparcie – znajdź osoby popierające Twój projekt. Wystarczy tylko 20 podpisów Mieszkańców, którzy ukończyli 16 lat i są zameldowani na terenie Gminy. Listę poparcia znajdziesz na www.bo.myslenice.pl lub na Dzienniku Podawczym Urzędu Miasta.

3 krok

Wniosek – wypełniony formularz zadania prześlij na adres: Urząd Miasta i Gminy Myślenice, Rynek 8/9, 32-400 Myślenice. Formularz znajdziesz na www.bo.myslenice.pl, Dzienniku Podawczym Urzędu Miasta, u Radnego lub Sołtysa. Zachęcamy do składania zadania elektronicznie na www.bo.myslenice.pl

Pamiętaj - dodatkowo możesz zgłosić projekt ogólnomiejski.

Nie wiesz jak wypełnić wniosek – skontaktuj się z pracownikami Urzędu Miasta - Wydział Strategii, Rozwoju Gospodarczego i Promocji, zadzwoń na nr 12 639 23 08 lub napisz: promocja@myslenice.pl.

4 Krok

Weryfikacja zadań – do końca sierpnia specjaliści sprawdzą czy uda się zrealizować Twój plan. Zadania i inwestycje realizowane w ramach budżetu obywatelskiego:

- nie mogą być przedsięwzięciami komercyjnymi,
- muszą być ogólnodostępne,
- nie mogą zakładać realizacji tylko części zadania
- muszą się zakończyć w ciągu jednego roku budżetowego
- nie mogą generować rocznych kosztów utrzymania powyżej 30 % wartości zadania
Więcej w regulaminie na stronie www.bo.myslenice.pl

5 Krok

Głosowanie - pod koniec sierpnia poznasz wszystkie zaakceptowane projekty. Głosować może każdy zameldowany Mieszkaniec, który ukończył 16 lat. Głosowanie będzie możliwe przez www.bo.myslenice.pl. Możesz oddać tylko jeden głos na zadanie zgłoszone w okręgu/miejscowości, gdzie jesteś zameldowany. Dodatkowo możesz oddać głos na jedno zadanie ogólnomiejskie.