Pokaż
menu
boczne
LOKALIZACJA: Małopolska. Powiat Myślenicki.

Budżet Obywatelski

wtorek, 22 maja 2018

Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza odebrała quady z Budżetu Obywatelskiego

Pierwsze realizacje myślenickiego Budżetu Obywatelskiego 2018 zostały już sfinalizowane. We wtorek na płycie myślenickiego rynku odbyło się oficjalne przekazanie kluczyków do quadów oraz przyczep do przewozu zarówno pojazdów jak i osób poszkodowanych dla Myślenickiej Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej.

- To było zadanie ogólnomiejskie, które zajęło pierwsze miejsce w głosowaniu i przekazując kluczyki gratuluję członkom Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej osiągniętego wyniku. Ten sprzęt ma pomagać w poszukiwaniach i poprawiać nasze bezpieczeństwo. Myślę, że właśnie możliwość poprawy bezpieczeństwa było podstawą zaufania mieszkańców dla tego projektu i oznacza to, że mieszkańcy widzą potrzebę inwestycji właśnie w nasze wspólne bezpieczeństwo – mówił podczas oficjalnego przekazania kluczyków Maciej Ostrowski, burmistrz Miasta i Gminy Myślenice.

Składając wniosek członkowie Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej podkreślali, że quady są niezbędne do działań poszukiwawczo-ratowniczych. Zwłaszcza w terenie górzystym można dzięki nim szybciej dotrzeć do poszkodowanych ze sprzętem medycznym. Przyczepy są natomiast koniecznym uzupełnieniem do transportu w najdalsze zakątki Gminy Myślenice.

Pozostałe zadania, które mieszkańcy wybrali w głosowaniu są w trakcie realizacji. Kilka zostało sfinalizowanych - między innymi w Głogoczowie, czy Bęczarce, natomiast niektóre z nich są w opracowaniu kosztorysów, planu zagospodarowania, czy procedurach przetargowych. Niebawem rusza zgłaszanie zadań do kolejnej edycji Budżetu Obywatelskiego.

- Budżet Obywatelski przed rokiem cieszył się wielką popularnością, frekwencja w głosowaniu osiągnęła około 25%, co było świetnym wynikiem w porównaniu do niektórych wielkich miast. Od 15 do 29 czerwca będzie można zgłaszać zadania do kolejnej edycji i zachęcam mieszkańców do pomysłów i decyzji w zagospodarowaniu środków przeznaczonych przez Gminę Myślenice na dany okręg w mieście lub poszczególne sołectwa – dodał burmistrz Maciej Ostrowski.

Sukces Myślenickiej Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej w głosowaniu zapewniła dobrze zorganizowana akcja promocyjna i dotarcie do szerokiej grupy odbiorców. Zadanie opiewało na kwotę 93 000 zł i zostało sfinansowane w całości z budżetu Gminy Myślenice.

- Cieszymy się, że rozpoczęliście pierwszą edycję Budżetu Obywatelskiego w tak mocno promocyjny sposób, a przede wszystkim trafiliście do młodzieży ze szkół ponadgimnazjalnych, aktywizując ich do działania. Właśnie dlatego dopuszczamy głosowanie młodzieży od 16roku życia, aby zanim osiągnęli pełnoletność mogli decydować na co są wydatkowanie fundusze w ich najbliższym otoczeniu. Jesteście tego prekursorem i cenimy taką postawę również na przyszłości – mówił do członków Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej Mieczysław Kęsek, dyrektor UMiG Myślenice.