Pokaż
menu
boczne
LOKALIZACJA: Małopolska. Powiat Myślenicki.

Budżet Obywatelski

wtorek, 22 maja 2018

II edycja Myślenickiego Budżetu Obywatelskiego - od 15 czerwca można składać zadania

Już od 15 do 29 czerwca będzie można składać zadania do drugiej edycji Budżetu Obywatelskiego w Gminie Myślenice. Szczegółowy harmonogram i regulamin można znaleźć na platformie internetowej www.bo.myslenice.pl

- Pierwsza edycja zakończyła się sukcesem frekwencyjnym. Na zgłoszone zadania głosowało blisko 25% uprawnionych mieszkańców. Mamy nadzieję, że również w tym roku mieszkańcy wykażą się zarówno kreatywnością przy składaniu zadań dla swojego okręgu lub sołectwa i tak samo licznie wezmą udział w poparciu wybranego zadania w głosowaniu – mówi Maciej Ostrowski, burmistrz Miasta i Gminy Myślenice.

Spośród ponad 70 zadań, które przeszyły weryfikacje formalną i merytoryczną, 23 mieszkańcy wybrali w głosowaniu i te są obecnie realizowane przez Gminę Myślenice. Zgłaszanie projektów do drugiej edycji rusza już od 15 do 29 czerwca. Następnie zaproponowane przez mieszkańców projekty zweryfikują formalnie i merytorycznie urzędnicy z myślenickiego magistratu, a w dniach od  6 do 15 września odbędzie się głosowanie. Wygrane zadania zostaną zrealizowane w roku 2019.

Procedura będzie podobna do pierwszej edycji Budżetu Obywatelskiego w Myślenicach. Rada Miejska po raz kolejny przeznaczyła do dyspozycji mieszkańców blisko milion złotych, a swoją pulę do zagospodarowania będą miały dwa okręgi w mieście oraz wszystkie sołectwa. Podział środków jest identyczny jak w ubiegłym roku wraz z kwotą 200 tysięcy złotych na zadania ogólnomiejskie.

Warto więc mieć pomysł, zebrać pod nim 20 podpisów, zgłosić projekt i namawiać mieszkańców do głosowania. Budżet Obywatelski to „wydzielona” część budżetu miasta, o przeznaczeniu której decydują bezpośrednio mieszkańcy poprzez: zgłaszanie pomysłów, a następnie – w drodze głosowania – wyrażenie opinii społecznej w stosunku do tych propozycji, które nie tylko mają szansę, lecz nade wszystko gwarancję, na ich realizację.

- Pierwsze projekty z poprzedniej edycji Budżetu Obywatelskiego już zostały zrealizowane. Niektóre – zwłaszcza te inwestycyjne – są w fazie projektowania lub przygotowania procedur przetargowych. Dziś przekazujemy dwa quady Grupie Poszukiwawczo-Ratowniczej wraz z dwoma przyczepami. To zadanie zdobyło najwięcej głosów w projekcie ogólnomiejskim. Przekazane zostały też między innymi namiot w miejscowości Bęczarka, czy stoły dla Wiejskiego Domu Kultury w Głogoczowie – dodaje burmistrz Maciej Ostrowski.

Szczegółowe informacje na temat Budżetu Obywatelskiego można uzyskać w Wydziale Strategii Promocji i Rozwoju Gospodarczego w UMiG Myślenice (pokój nr 12) lub też pod numerem telefonu – 12 639 23 08/09. Regulamin oraz formularz składania zadań można znaleźć na specjalnej platformie internetowej poświęconej Budżetowi Obywatelskiemu – www.bo.myslenice.pl

Platfmorma Budżetu Obywatelskiego - www.bo.myslenice.pl 

Aktualności na temat Myślenickiego Budżetu Obywatelskiego

Myślenicki Budżet Obywatelski: podział środków

Myślenicki Budżet Obywatelski: regulamin