Pokaż
menu
boczne
LOKALIZACJA: Małopolska. Powiat Myślenicki.

Budżet Obywatelski

czwartek, 07 marca 2019

Spotkania dotyczące realizacji zadań z Budżetu Obywatelskiego

Za nami już pierwsze spotkania z autorami zadań, które wygrały głosowanie w ubiegłorocznym Budżecie Obywatelskim Gminy Myślenice. Wydziały merytoryczne Urzędu Miasta i Gminy Myślenice niebawem przystąpią do procedur przetargowych i realizacji.

Ustalenia rozpoczęto od trzech zadań w mieście Myślenice, które opiewają na największe kwoty. W głosowaniu w projektach ogólnomiejskich do realizacji przeznaczone zostały zadania „Dzieci są najważniejsze – zakup i montaż podłoża syntetycznego” na placu zabaw przy ulicy Ogrodowej złożonego przez Mirosława Fitę (za kwotę 96 020 zł) oraz „Zwiększenie skuteczności ratownictwa i zmniejszenie strat po pożarowych poprzez wyposażenie strażaków OSP oraz GPR Myślenice w sprzęt Termowizyjny i Noktowizor”, którego autorem jest Krzysztof Druzgała wraz z Grupą Poszukiwawczą z psami (126 800 zł).

Podczas spotkania z autorami zadań dokonano pierwszych ustaleń z naczelnikami Wydziałów, które zajmą się realizacją wyżej wymienionych zadań. W Myślenicach mieszkańcy wybrali także zadanie miejskie w okręgu nr 1, gdzie najwięcej głosów zebrało „Wyposażenie gastronomiczne i bieżące Domu Ludowego – Myślenice Górne Przedmieście” za kwotę 131 595 zł.

W najbliższym czasie planowane są kolejne spotkania z autorami zadań, które zostaną w tym roku zrealizowane w ramach Budżetu Obywatelskiego Gminy Myślenice 2019.