Pokaż
menu
boczne
LOKALIZACJA: Małopolska. Powiat Myślenicki.

Budżet Obywatelski

środa, 24 stycznia 2018

Spotkania w sprawie realizacji zadań z Budżetu Obywatelskiego

W Urzędzie Miasta i Gminy Myślenice odbyły się pierwsze spotkania z przedstawicielami zadań realizowanych w tym roku z Budżetu Obywatelskiego. Konsultacje mają na celu celu ustalenia dotyczące realizacji projektów, które zostały wybrane w drodze głosowania. Gmina Myślenice zachęca ponadto do wprowadzania poprawek do regulaminu na Budżet Obywatelski 2019.

- Pierwsza edycja Myślenickiego Budżetu Obywatelskiego cieszyła się dużym zaangażowaniem mieszkańców. Teraz przedstawiciele wygranych projektów są wzywani przez poszczególne Wydziały Urzędu Miasta i Gminy na konsultacje dotyczące realizacji swojego zadania. Już po ogłoszeniu wyników mówiliśmy o sukcesie frekwencji i docenialiśmy pomysłowe projekty. Mamy nadzieję, że wraz z kolejnymi edycjami Budżetu Obywatelskiego mieszkańcy nadal czynnie wezmą udział w tym programie i środki przeznaczane na ten cel zagospodarujemy na pomysłowe projekty – mówi burmistrz Maciej Ostrowski.

Konsultacje w sprawie realizowanych zadań Budżetu Obywatelskiego dotyczyć będą głównie najbardziej zaawansowanych projektów. Po wstępnych rozmowach w Urzędzie Miasta i Gminy w Myślenicach są już między innymi przedstawiciele największych projektów inwestycyjnych w mieście - dotyczących Lokalnego Centrum Wypoczynku na Górnym Przedmieściu oraz budowy boiska ze sztuczną nawierzchnią przy stadionie Orła Myślenice. W ubiegłym tygodniu przeprowadzono także konstulacje dotyczące zagospodarowania terenu wokół Amfiteatru w Jasienicy. 

W najbliższym czasie odbywać się będą kolejne spotkania dotyczące realizacji projektów w poszczególnych sołectwach z Gminy Myślenice. Harmonogram spotkań zostanie ustalony w porozumieniu z autorami wygranych zadań.

Zgłoś poprawkę do regulaminu Budżetu Obywatelskiego

Wydział Strategii Rozwoju Gospodarczego i Promocji Urzędu Miasta i Gminy w Myślenicach zachęca do zgłoszenia ewentualnych poprawek lub swoich uwag do regulaminu kolejnej edycji Budżetu Obywatelskiego. Wszelkie informacje dotyczące ubiegłorocznego Budżetu Obywatelskiego można znaleźć na dedykowanej temu programowi platformie: www.bo.myslenice.pl

Swoje propozycje zmian można przesłać mailowo na promocja@myslenice.pl

Spotkanie z przedstawicielami budowy boisk przy LKS Orzeł MyśleniceKonsultacje dotyczące zagospodarowania terenu wokół Amfiteatru w Jasienicy