Pokaż
menu
boczne
LOKALIZACJA: Małopolska. Powiat Myślenicki.

Aktualności

poniedziałek, 19 listopada 2018

Burmistrz Jarosław Szlachetka złożył ślubowanie

W sobotę 17 listopada podczas inauguracyjnej Sesji Rady Miejskiej w Myślenicach zaprzysiężony został nowy burmistrz Miasta i Gminy Myślenice Jarosław Szlachetka. Ślubowanie złożyli także radni kadencji 2018-2023. 

Podczas pierwszej Sesji wybrano Przewodniczącego Rady Miejskiej, którym został Jan Podmokły oraz dwie wiceprzewodniczące - Grażynę Ambroży i Eleonorę Lejdę-Kuklewicz.

W inauguracyjnym przemówieniu burmistrz Jarosław Szlachetka dziękował wyborcom, swojej rodzinie, a także zapowiadał wytężoną pracę, aby Miasto i Gmina Myślenice rozwijało się z korzyścią dla mieszkańców.

Burmistrz Miasta i Gminy Myślenice - Jarosław Szlachetka: Pozwólcie Państwo, że na początek rozpocznę od podziękowań dla wszystkich wyborców, którzy wzięli udział w święcie demokracji jakim są wybory samorządowe. Chcę podziękować za tą ogromną frekwencję, jaką możemy się poszczycić. Możemy być dumni z naszych mieszkańców jako gmina Myślenice. Ta frekwencja to prawie 60%, za co chciałem wszystkim bardzo serdecznie podziękować. Zarówno tym, którzy głosowali, tym którzy zostali wybrani i tym którzy startowali. Dziękuję za ponad 11 tys. głosów, bo to historyczny wynik jaki osiągnął kandydat startujący do tej pory na urząd burmistrza Myślenic.

Chciałem podziękować w tym miejscu zespołowi osób z którymi przyszło mi pracować w ostatnich czterech latach w samorządzie wojewódzkim i jako poseł na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej za to, że mnie wspierali i że tworzyliśmy drużynę. Zarówno osobom w radzie miejskiej i radzie powiatu, które wczoraj skończyły swoją kadencję.

Nie byłoby mnie tutaj, gdyby nie moja rodzina, której chciałem bardzo serdecznie podziękować. Jest dzisiaj tutaj ze mną moja siostra i małżonka. Były to piąte wybory, które musiały ze mną przeżyć. Zarówno chwile zwycięstw jak i porażki. Dziękuję Agnieszko za to, że jesteś i mnie wspierałaś. To moja żona powiedziała w lipcu "Jarek musisz!". Pewnie bez tych słów nie byłoby tak łatwo, dlatego dziękuję.

Jestem dumny, że w tym szczególnym roku jubileuszu stulecia odzyskania przez naszą ojczyznę niepodległości mogę stanąć na czele myślenickiego samorządu. Przyjmuję ten urząd przyznany mi przez mieszkańców Gminy Myślenice z wielką pokorą i wdzięcznością. Przed nami nowy rozdział w historii i nowa karta w dziejach samorządu Miasta i Gminy Myślenice.

Składając dzisiaj ślubowanie i podejmując się misji przewodzenia myślenickiej wspólnocie samorządowej deklaruję, że zrobię wszystko co w mojej mocy, aby miasto i gmina Myślenice rozwijało się z korzyścią dla jego mieszkańców.

Tak jak do tej pory w pracy posła na Sejm Rzeczpospolitej swoją pracowitością i uczciwością, będę codziennie starał się udowodnić, ze Państwa wybór był wyborem słusznym. Jako nowo wybrany burmistrz mieszkańców Gminy Myślenice jestem gotów wam służyć i być blisko ludzkich spraw - rodzin, seniorów, osób niepełnosprawnych i samotnych. Chcę być dobrym gospodarzem, dbać o równy miasta i wsi. Cieszę się, że tak liczna reprezentacja sołtysów bierze udział w inauguracji nowej kadencji samorządu gminnego.

Sytuacja naszej gminy jak powiedziała mi Pani skarbnik jest trudna, ale nie beznadzieja. Chciałem zapowiedzieć, że nawiążę współpracę przede wszystkim z rządem Rzeczpospolitej i Samorządem Wojewódzkim.

Szanowni Państwo. musimy pozyskiwać środki zewnętrzne na budowę i modernizację infrastruktury drogowej, społecznej, kulturalnej, edukacyjnej. Tak żeby to miasto i jego mieszkańcy mogli się rozwijać i czuć się docenieni.

Chciałbym, aby Myślenice były przykładem łączenia mieszkańców i dobrego realizowania wszystkich zadań, które stoją dzisiaj przed samorządem gminnym. Praca samorządowca to służba, to troska o dobro wspólne. Dlatego liczę na dobrą współpracę z wami wszystkimi. Z Państwem, którzy dzisiaj rozpoczynacie pracę w nowej radzie miejskiej w Myślenicach.

Na koniec zapraszam do współpracy wszystkich tych, którym dobro mieszkańców naszej gminy, naszego miasta leży na sercu. Bardzo serdecznie dziękuję.

fot, video. Piotr Jagniewski (Gazeta Myślenicka)

LISTY GRATULACYJNE:

---

---