Pokaż
menu
boczne
LOKALIZACJA: Małopolska. Powiat Myślenicki.

Informacje

piątek, 20 grudnia 2019

Aktywne oświetlenia przejść dla pieszych w Myślenicach

Zapewnienie bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych to bardzo ważny element organizacji ruchu drogowego. W tym celu w coraz większym zakresie wykorzystywane są nowe technologie i na terenie Myślenic w dwóch miejscach powstały nowoczesne aktywne oświetlenia przejść dla pieszych.

Aktywne przejście dla pieszych to system poprawiający bezpieczeństwo zarówno pieszych jak i kierowców. Aktywne przejścia dla pieszych mają na celu ochronę pieszego w momencie, gdy znajduje się na przejściu lub w jego bezpośredniej okolicy. Tego rodzaju przejście nie działa w sposób ciągły, a jedynie aktywuje się w momencie gdy jest to potrzebne.

- Jednym z moich priorytetów jest bezpieczeństwo mieszkańców i właśnie dlatego zdecydowałem o rozpoczęciu prac inwestycyjnych, na które mieszkańcy oczekiwali od lat. W nowym roku będziemy razem z samorządem wojewódzkim modernizować kolejne przejścia dla pieszych na terenie zarówno miasta jak i terenów wiejskich Gminy Myślenice - mówi Jarosław Szlachetka, burmistrz Miasta i Gminy Myślenice.

Nowoczesne doświetlenie przejścia dla pieszych powstało na ulicy Henryka Jordana przy Urzędzie Miasta i Gminy Myślenice, a także obok Placu Zabaw przy ulicy Stanisława Pardyaka na Osiedlu 1000-lecia. Oświetlenie wykonano zgodnie z wytycznymi Zarządu Dróg Wojewódzkich, koszt masztów oraz znaków wraz z doprowadzeniem instalacji wyniósł 31 000 zł przy ulicy Jordana oraz 29 900 zł przy ulicy Pardyaka.  

Inwestycja została zrealizowana przez Gminę Myślenice, a w sześćdziesięciu procentach została dofinansowana ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego.