Pokaż
menu
boczne
LOKALIZACJA: Małopolska. Powiat Myślenicki.

Informacje

środa, 22 stycznia 2020

Mikołaj Włodarczyk najlepszy także we Włoszech!

Przed tygodniem Mikołaj Włodarczyk zdobył złoty medal i mistrzostwo Niemiec w kategorii czterech psów wyścigów psich zaprzęgów, a w kolejny weekend okazał się także najlepszy w Pucharze Świata rozgrywanych we włoskiej miejscowości Vermiglio.

Mikołaj Włodarczyk wyprzedził Philippe Hoffera reprezentującego Francję oraz Mariet Joosten z Holandii, która uplasowała się ze swoim psim zaprzęgiem na najniższym stopniu podium. Oprócz złota w kategorii czterech psów, Mikołaj uplasował się na piątej pozycji w kategorii zaprzęgów z sześcioma psami.

Mieszkaniec Gminy Myślenice w Vermiglio zdobył złoty medal nie tylko w klasyfikacji Pucharu Świata, ale także został międzynarodowym Mistrzem Włoch. To kolejny taki tytuł Mikołaja Włodarczyka, bowiem przed tygodniem sięgnął po mistrzostwo Niemiec w austriackiej miejscowości Werfenweng. Dla Włodarczyka to drugi medal na włoskiej ziemi w tym sezonie, bo jeszcze w grudniu zainaugurował bieżącą kampanię Pucharu Świata srebrem w Vallelundze w Południowym Tyrulu.

Występy pochodzącego z Zawady Mikołaja Włodarczyka w Pucharze Świata wspiera Miasto i Gmina Myślenice.

fot. ERWIN HECKL photography