Pokaż
menu
boczne
LOKALIZACJA: Małopolska. Powiat Myślenicki.

Informacje

sobota, 26 września 2020

Piknik Ekologiczny w Myślenicach - wymień odpady na sadzonki

Burmistrz Miasta i Gminy Myślenice Jarosław Szlachetka zaprasza na Piknik Ekologiczny, który odbędzie się w sobotę 26 września od godziny 9:00 do 13:00 na terenie Szkoły Podstawowej nr 2 im. Bohaterów Westerplatte w Myślenicach. W ramach corocznej imprezy mieszkańcy za zebrane selektywnie odpady otrzymają sadzonki kwiatów, lub krzewów. Dla dzieci zaplanowano warsztaty ekologiczne.


- We współpracy z Zakładem Utylizacji Odpadów w Myślenicach serdecznie zapraszam na tegoroczny Piknik Ekologiczny, który z uwagi na prace rewitalizacyjne na Rynku, odbędzie się w tym roku w innym miejscu - na terenie Szkoły Podstawowej nr 2 przy ulicy Żeromskiego 2 w Myślenicach. Nasza akcja jest kontynuacją kampanii informacyjno-edukacyjnej w zakresie ochrony powietrza i dbałości o otaczające nas środowisko. Gmina Myślenice wciąż dba o wymianę pieców, ochronę powietrza, a także prowadzi akcję edukacyjną dotyczącą zaśmiecania przestrzeni publicznej. Ekologiczny piknik ma na celu podnoszenie świadomości społecznej o selektywnym zbieraniu surowców, które mogą być ponownie wykorzystywane przez zakłady produkcyjne, a otrzymane sadzonki upiększą nasze ogrody – mówi Jarosław Szlachetka, burmistrz Miasta i Gminy Myślenice.

Wydarzenie organizowane przez Gminę Myślenice będzie podsumowaniem projektu „Wymiana źródeł ciepła na niskoemisyjne w indywidualnych gospodarstwach domowych na terenie Gminy Myślenice” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.

Podczas imprezy będzie można wymienić wyselekcjonowane odpady na sadzonki. Wymiana odpadów będzie możliwa w godzinach 9.00-13.00

Jedną sadzonkę można otrzymać za:

- 2 kg puszek ALU
- 2 kg zakrętek
- 5 kg butelek PET
- 5 kg baterii / akumulatorów
- 25 kg makulatury
- 20 kg małego sprzętu AGD (np. suszaki żelazko, czajniki, odkurzacze) - sprzęt musi być kompletny
- 1 szt. dużego sprzętu AGD (np. lodówki, pralki, telewizory) - sprzęt musi być kompletny

Dostępne sadzonki to między innymi tuje, szmaragdy, wrzosy, tawuły, jałowce, kwiaty domowe, cyprysy, lawendy, trawa ozdobna, tulipany, piwonie. Jedna osoba może otrzymać maksymalnie 25 sadzonek, impreza dedykowana jest mieszkańcom Miasta i Gminy Myślenice.

Na myślenickim Pikniku Ekologicznym prowadzona będzie zbiórka charytatywna dla Hani Grzechackiej, jedynej dziewczynki w Polsce, a zarazem jedna z nielicznych na całym świecie ze zdiagnozowanym mutacją genu CACNA1S.

Organizatorem imprezy jest Miasto i Gmina Myślenice we współpracy z Województwem Małopolskim, Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie, Zakładem Utylizacji Odpadów w Myślenicach oraz Myślenickim Ośrodkiem Kultury i Sportu.