Pokaż
menu
boczne
LOKALIZACJA: Małopolska. Powiat Myślenicki.

Informacje

poniedziałek, 16 marca 2020

Sztab Zarządzania Kryzysowego: Powstała infolinia dla potrzebujących pomocy

W myślenickim magistracie odbyło się spotkanie członków Sztabu Zarządzania Kryzysowego w Gminie Myślenice. Obrady miały na celu opracowanie planu działań w przypadku postępowania zakażenia koronawirusem Covid-19 na terenie Miasta i Gminy Myślenice.

Podczas poniedziałkowego posiedzenia Sztabu Zarządzania Kryzysowego podjęto decyzje odnośnie ewentualnych działań związanych z zabezpieczeniem osób zarażonych kwarantannami domowymi lub możliwym uruchomieniem kwarantanny zbiorowej. Uruchomiona zostaje ponadto specjalna infolinia do kontaktu dla osób potrzebujących pomocy.

- Musimy być przygotowani na różne rozwiązania – mówi Jarosław Szlachetka, burmistrz Miasta i Gminy Myślenice po spotkaniu z przedstawicielami różnych środowisk, zasiadających w Sztabie Zarządzania Kryzysowego powołanego przez UMiG Myślenice. – Przy współpracy z Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Myślenicach uruchomiona została specjalna infolinia i zachęcam do kontaktu wszystkich potrzebujących, osoby starsze i niepełnosprawne, a wolontariusze pomogą między innymi w dostarczeniu środków żywnościowych.

POTRZEBUJESZ POMOCY ZADZWOŃ!

Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Myślenicach uruchamia dwa numery telefonu dla osób samotnych, starszych, niepełnosprawnych, chorych potrzebujących pomocy w dostarczeniu zakupów podstawowych art. spożywczych i gorącego posiłku:

531 552 942

537 553 435

POTRZEBNY WOLONTARIUSZ! ZGŁOŚ SIĘ!

Pełnoletnie osoby, które chcą pomóc w dostarczaniu żywności  dla osób samotnych, starszych, niepełnosprawnych, chorych potrzebujących pomocy,  proszę o kontakt pod nr telefonu 502 518 243