Pokaż
menu
boczne
LOKALIZACJA: Małopolska. Powiat Myślenicki.

Informacje

piątek, 25 września 2020

Zapraszamy na Piknik Ekologiczny w Myślenicach

W sobotę 26 września odbędzie się Piknik Ekologiczny w Myślenicach. Zachęcamy do wymiany określonej ilości selektywnie zebranych odpadów na sadzonkę krzewów lub kwiatów. Wydarzenie odbędzie się w specjalnym reżimie sanitarnym związanym z żółtą strefą wprowadzoną przez Ministerstwo Zdrowia na terenie Powiatu Myślenickiego. Zadbaj o siebie i innych, pamiętaj o zasadzie DDM - Dezynfekcja, Dystans, Maseczka!


- Tegoroczny Piknik Ekologiczny odbędzie się na terenie Szkoły Podstawowej nr 2 przy ulicy Żeromskiego 2 w Myślenicach. Przypominamy wszystkim uczestnikom o obowiązku noszenia maseczki na całym obszarze naszego wydarzenia, a także zachowanie dystansu społecznego co najmniej 1,5 metra. Wyznaczymy też punkty do dezynfekcji dłoni. Zapraszamy do wymiany odpadów na sadzonki i wspólnego zadbania o otaczające nas środowisko – mówi Barbara Bylica, naczelnik Wydziału Streategii Rozwoju Gospodarczego i Promocji UMiG Myślenice.

Wydarzenie organizowane przez Gminę Myślenice będzie podsumowaniem projektu „Wymiana źródeł ciepła na niskoemisyjne w indywidualnych gospodarstwach domowych na terenie Gminy Myślenice” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.

Podczas imprezy będzie można wymienić wyselekcjonowane odpady na sadzonki. Wymiana odpadów będzie możliwa w godzinach 9.00-13.00

Jedną sadzonkę można otrzymać za:

- 2 kg puszek ALU
- 2 kg zakrętek
- 5 kg butelek PET
- 5 kg baterii / akumulatorów
- 25 kg makulatury
- 20 kg małego sprzętu AGD (np. suszaki żelazko, czajniki, odkurzacze) - sprzęt musi być kompletny
- 1 szt. dużego sprzętu AGD (np. lodówki, pralki, telewizory) - sprzęt musi być kompletny

Dostępne sadzonki to między innymi tuje, szmaragdy, wrzosy, tawuły, jałowce, kwiaty domowe, cyprysy, lawendy, trawa ozdobna, tulipany, piwonie. Jedna osoba może otrzymać maksymalnie 25 sadzonek, impreza dedykowana jest mieszkańcom Miasta i Gminy Myślenice.

Na myślenickim Pikniku Ekologicznym prowadzona będzie zbiórka charytatywna dla Hani Grzechackiej, jedynej dziewczynki w Polsce, a zarazem jedna z nielicznych na całym świecie ze zdiagnozowanym mutacją genu CACNA1S.

Organizatorem imprezy jest Miasto i Gmina Myślenice we współpracy z Województwem Małopolskim, Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie, Zakładem Utylizacji Odpadów w Myślenicach oraz Myślenickim Ośrodkiem Kultury i Sportu.