Pokaż
menu
boczne
LOKALIZACJA: Małopolska. Powiat Myślenicki.

Inicjatywa Lokalna

poniedziałek, 16 września 2019

Barwne święto plonów w Łękach

W niedziele 15 września w Kościele Parafialnym w Trzemeśni, rolnicy i mieszkańcy Gminy Myślenice podczas dożynkowej Mszy Świętej dziękowali Bogu za tegoroczne plony, prosząc jednocześnie o siłę do dalszych prac.

Po nabożeństwie uroczysty korowód ruszył do Łęk gdzie Sołectwo Łęki oraz Stowarzyszenie „My Łęczanie” przy współpracy z Miastem i Gminą Myślenice w ramach Inicjatywy Lokalnej przygotowały dalszą część uroczystości. Uczestnicy dożynek po uroczystym obiedzie w Świetlicy w Łękach, przedostali się do Parku Społecznego, gdzie rozstawiono scenę i przygotowano program artystyczny wraz z poczęstunkiem i wieloma atrakcjami.

Na scenie w Parku Społecznym po krótkim powitaniu i oficjalnej części, Koła Gospodyń i stowarzyszenia prezentowały swój dorobek artystyczny oraz własnoręcznie wykonane wieńce dożynkowe.

W konkursie na najładniejszy wieniec dożynkowy pierwsze miejsce zajęło Koło Gospodyń Wiejskich w Zasani, natomiast na kolejnych miejscach uplasowały się wieńce Kół Gospodyń Wiejskich z Łęk i Poręby. Przyznano także dwa wyróżnienia, które otrzymały KGW z Buliny i Trzemeśni. Całodniowe świętowanie umiliły występy artystyczne Kół Gospodyń, chóru kościelnego, a na zakończenie odbyła się zabawa taneczna z DJ-em.

fot. Marek Stoszek