Pokaż
menu
boczne
LOKALIZACJA: Małopolska. Powiat Myślenicki.

Aktualności

wtorek, 16 lipca 2019

Koncert finałowy 6. Małopolskich Spotkań z Folklorem już za nami!

Koncert finałowy 6. Małopolskich Spotkań z Folklorem już za nami! To było prawdziwe święto folkloru, lecz to nie koniec atrakcji przygotowanych przez organizatorów. W planie są jeszcze dzisiaj i jutro warsztaty rękodzieła i tańca, festiwalowa strefa spotkań, koncerty muzyki świata oraz plenerowe kino festiwalowe (16-17 lipca br.). Zapraszamy!

 "W ciągu trzech dni koncertów festiwalowych – od 12 do 14 lipca – każdy z zespołów zaprezentował się trzykrotnie i za każdym razem nieco modyfikował swój program. Muzycy, tancerze i wokaliści, zdając sobie chyba sprawę z tego, jak wysoko zawieszona została poprzeczka artystyczna z poprzednich edycji festiwalu, stawali nieraz na głowie i to dosłownie, żeby uczynić swój występ jeszcze ciekawszym, atrakcyjniejszym i godnym zapamiętania."

Przeczytaj więcej o festiwalu w Gazecie Myślenickiej.

- Jako gospodarz miasta kieruję podziękowania do wszystkich tych, dzięki którym możemy tutaj być. Dla Piotra Szewczyka i całego jego zespołu za to, że ciężko pracowali dla nas przez cały rok. Jestem dumny, że Myślenice po raz szósty były stolicą świata folkloru, świata kultury. Cieszę się, że to co zostało rozpoczęte sześć lat temu jako gmina Myślenice, przy ogromnym wsparciu województwa małopolskiego, kontynuujemy. Z tego miejsca mogę już zapowiedzieć, że również w przyszłym roku będziemy razem współorganizować ten festiwal. Nie byłoby tego wydarzenia, gdyby nie wsparcie finansowe województwa małopolskiego i zaangażowanie marszałka województwa małopolskiego Witolda Kozłowskiego - powiedział na koncercie finałowym Jarosław Szlachetka, burmistrz Miasta i Gminy Myślenice.

Zdjęcia: Turczyki.pl