Pokaż
menu
boczne
LOKALIZACJA: Małopolska. Powiat Myślenicki.

Kultura

wtorek, 30 lipca 2019

24. Dni Myślenic już za nami, zagrali Zakopower i Lady Pank!

Tłumy myśleniczan i mieszkańców okolicznych miejscowości stworzyły niepowtarzalną atmosferę tegorocznego Myślenickiego Festiwalu Lata. Główne koncerty zespołów Zakopower oraz Lady Pank zgromadziły kilkunastotysięczną publiczność, a wydarzenia i koncerty towarzyszące również cieszyły się dużym zainteresowaniem.

W ostatni weekend lipca dla wszystkich, którzy przybyli na plaże trawiastą na Zarabiu czekała strefa partnera głównego imprezy - PKN Orlen. Samochód Jakuba Przygońskiego o mocy 850 KM, Wyścig Narodów na interaktywnych trenażerach przygotowany przez Lang Team i PKN Orlen, malowanie twarzy, skręcane balonów, warsztaty oraz konkursy były prawdziwą gratką na małych i dużych.

Ponadto organizatorzy festiwalu przygotowali liczne atrakcje: BulletRun Kids, Animacje z Teatrem, występy Lady Fitness (taniec i gimnastyka) i JDC Agency (show Taneczne) oraz  Teatr Lalek PINOKIO -  Przygody wesołego Psiuńcia. Myślenickiemu Festiwalowi Lata towarzyszyły też zmagania sportowe - turniej strzelecki, turniej tenisowy, turniej plażowej piłki siatkowej, zawody muchowe na Rabie oraz zawody wędkarskie na stawach w Osieczanach. Na wszystkich głodnych i spragnionych czekała też strefa gastronomiczna.

Głównymi atrakcjami 24. Dni Myślenic były jednak koncerty. W sobotę jako pierwsza, wprowadzenia w festiwalowy nastrój dokonała Orkiestra Reprezentacyjna Miasta i Gminy Myślenice. Przedstawiała kilka utworów jak np. pochodzący z lat 60. kawałek Bena E. Kinga - Stand By Me. Następnie na scenie zawitała pierwsza gwiazda sobotniego wieczoru - Mateusz Mijal. Artysta zaśpiewał swoje największe przeboje m.in.: "Coś na później", "Winny", czy "Niech się ludzie śmieją", nawiązując jednocześnie wspaniały kontakt z publiką.

Po pierwszym koncercie burmistrz wraz zaproszonymi gośćmi uroczyście otworzyli oficjalnie 24. Myślenicki Festiwal Lata – Dni Myślenic 2019. Licznie zgromadzonych powitali: burmistrz Miasta i Gminy Myślenice Jarosław Szlachetka, prezes PKN Orlen Daniel Obajtek oraz przewodniczący Sejmiku Województwa Małopolskiego Rafał Bochenek.

- Bardzo się cieszę, że jest nas tutaj tak dużo. Te dni Myślenic są dla mnie wyjątkowe ponieważ pierwszy raz staję przed Państwem w roli gospodarza Miasta i Gminy Myślenice. Cieszę się, że jesteście z nami. Nie byłoby tego święta, cyklu wydarzeń w całym tygodniu trwającego od zeszłej soboty, gdyby nie nasz Partner Główny Polski Koncern Naftowy Orlen, dlatego składam serdeczne podziękowanie na ręce prezesa Daniela Obajtka - powiedział burmistrz Jarosław Szlachetka.

Burmistrz podziękował za przychylność. Wyraził też chęć współpracy festiwalowej z koncernem w przyszłych latach i przekazał głos prezesowi PKN Orlen.

- Bawcie się dobrze. Bawcie się wspaniale. Jesteście warci tego. Jestem szczęśliwy, że mogę tutaj z Wami być i jeszcze raz dziękuję za wspaniałą organizację. W imieniu swoim oraz całego koncernu naftowego PKN ORLEN dziękuję jeszcze raz! - mówił w czasie wydarzenia prezes PKN Orlen Daniel Obajtek.

Następnie burmistrz podziękował władzom województwa małopolskiego za przychylność i wsparcie. W imieniu władz zarządu województwa małopolskiego głos Zabrał przewodniczący Rafał Bochenek.

- Cieszę się, że Małopolski Urząd Marszałkowski może być razem z Państwem i wspierać to wydarzanie. Małopolski Urząd Marszałkowski jest i będzie z Myślenicami w przyszłym roku. W imieniu marszałka Województwa Małopolskiego pana Witolda Kozłowskiego serdecznie Państwa pozdrawiam i życzę wspaniałej zabawy - dodał Rafał Bochenek, przedstawiciel Sejmiku Województwa Małopolskiego.

Po uroczystych przemówieniach swój koncert rozpoczął Zakopower. Sebastian Karpiel-Bułecka wraz z zespołem zabrali myślenicką publiczność w podróż po cięższych brzmieniach, aż do tradycyjnego góralskiego śpiewu. Żegnając się lider zespołu powiedział z przymrużeniem oka "Grał dla Państwa Zespół Pieśni i Tańca Zakopower!".

Następny dzień festiwalowych występów rozpoczęły rockowe brzmienia naszych lokalnych artystów z zespołów: „Futurologia” i „My Way”. Następnie na scenę zawitał zespół „Lady Pank”, który był główną gwiazdą Myślenickiego Festiwalu Lata. 90 minut kultowych przebojów takich jak np. "Marchewkowe Pole", "Kryzysowa Narzeczona", "Zamki na piasku", czy "Zawsze tam gdzie ty" wypełniło plaże trawiastą w Myślenicach po brzegi. Myślenicka publiczność bawiła się świetnie, śpiewając razem z Januszem Panasewiczem największe hity, aż do ostatniej zwrotki.

Sobotni i niedzielny po-koncertowy wieczór uświetniła dyskoteka na plaży trawiastej z DJS Brothers.

Galerie zdjęć:
- Piątek 26 lipca 2019 - Kino Plenerowe, Kulturalne Dni Myślenic (fot. Bartek Ziółkowski)
- Sobota 27 lipca 2019 - Sobotnie atrakcje, koncerty: Mateusz Mijal i Zakopower (fot. Bartek Ziółkowski)
- Niedziela 28 lipca 2019 - Niedziela z Myślenickim Festiwalem Lata, koncert Lady Pank (fot. Bartek Ziółkowski)
- Fotogaleria z Myślenickiego Festiwalu Lata 2019 (fot. Łukasz Miętka)