Pokaż
menu
boczne
LOKALIZACJA: Małopolska. Powiat Myślenicki.

Kultura

piątek, 21 lutego 2020

870 tys. zł dofinansowania dla Państwowej Szkoły Muzycznej w Myślenicach!

Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Ludomira Różyckiego w Myślenicach jest kolejną jednostką kultury z Gminy Myślenice, która otrzymała dofinansowanie z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Z rządowego programu Infrastruktura Szkolnictwa Artystycznego do budżetu Szkoły Muzycznej wpłynie aż 870 tysięcy złotych.

- To kolejne dobre informacje dla ważnej instytucji kultury w Gminie Myślenice. Ostatnio informowaliśmy o dofinansowaniu na remonty w Myślenickim Ośrodku Kultury i Sportu, a teraz cieszymy się z dofinansowania w kwocie aż 870 tysięcy złotych dla Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Ludomira Różyckiego w Myślenicach. Razem z panią dyrektor Jolantą Antkiewicz serdecznie dziękuję ministrowi profesorowi Piotrowi Glińskiemu oraz prowadzonemu przez niego resortowi Kultury i Dziedzictwa Narodowego za przyznane dofinansowanie – mówi Jarosław Szlachetka, burmistrz Miasta i Gminy Myślenice.

W budynku Państwowej Szkoły Muzycznej przy ulicy Zdrojowej w Myślenicach przeprowadzono prace budowlane oraz termomodernizacyjne związane z gruntownym remontem starej części budynku, a także wybudowano w stanie surowym salę koncertową.

- Dzięki dofinansowaniu z programu Infrastruktura Szkolnictwa Artystycznego prowadzonego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego uda się przeprowadzić kolejne prace w ramach wykończenia sali koncertowej wraz z adaptacją akustyczną. Ta inwestycja pozwoli na rozwój naszych uczniów, stworzy nam lepsze warunki do pracy oraz umożliwi organizację koncertów we własnej sali – mówi Jolanta Antkiewicz, dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Ludomira Różyckiego w Myślenicach.