Pokaż
menu
boczne
LOKALIZACJA: Małopolska. Powiat Myślenicki.

Kultura

środa, 23 października 2019

90-lecie muzealnictwa w Myślenicach

Historia myślenickiego Muzeum sięga 1929 roku. W związku z tym w piątek w budynku Muzeum Niepodległości w Myślenicach świętowano 90. rocznicę muzealnictwa w naszym mieście. W programie uroczystości było między innymi przedstawienie historii muzeum, a także wykłady i występy artystyczne.

Piątkowy wieczór rozpoczął wykład dyrektora Muzeum Niepodległości w Myślenicach, dr. Łukasza Malinowskiego, który przybliżył dzieje i działalność muzeum, a także przedstawił plan działań na następne lata. O artystyczną część i muzyczny akcent zadbał zaproszony zespół regionalny „Toporzanie” z Tenczyna, którego żywiołowa muzyka rozbrzmiewała niemal przez cały wieczór.

-  90. urodziny myślenickiego Muzeum przyciągnęły tłum sympatyków naszej placówki. Na przybyłych gości czekała wystawa prezentująca dzieje myślenickiego muzealnictwa oraz postacie z nim związane. Zadbaliśmy, aby w przeszłość przeniosły nas muzealne plakaty oraz księgi pamiątkowe z różnych okresów działalności, czy też pamiętne kapcie, które jeszcze nie tak dawno były obowiązkowym obuwiem zamiennym dla gości przekraczających muzealne progi – relacjonuje dr. Łukasz Malinowski, dyrektor Muzeum Niepodległości w Myślenicach.

Urodziny Muzeum nie mogły się obyć bez tortu, który symbolicznie pokroili burmistrz Miasta i Gminy Myślenice Jarosław Szlachetka oraz dyrektor Muzeum Niepodległości Łukasz Malinowski.

- W imieniu władz samorządowych Miasta i Gminy Myślenice składam serdeczne gratulacje z okazji dostojnego jubileuszu 90. rocznicy powstania Muzeum w Myślenicach. Ten jubileusz to doskonała okazja do wyrażenia uznania i podziwu za podejmowane przez pracowników Muzeum działania w zakresie promowania dziedzictwa i kultury regionu, poszukiwania prawdy historycznej i przekazywania wiedzy młodym pokoleniom. Dziękując za dziewięć dekad działalności muzealników, składam na ręce dyrekcji i pracowników serdecznie życzenia na kolejne dziesięciolecia – pisze w urodzinowym liście gratulacyjnym dla Muzeum Niepodległości, Jarosław Szlachetka, burmistrz Miasta i Gminy Myślenice.