Pokaż
menu
boczne
LOKALIZACJA: Małopolska. Powiat Myślenicki.

Kultura

wtorek, 14 stycznia 2020

Dumni z Polish Art Philharmonic, świetny koncert w MOKiS

Orkiestra Polish Art Philharmonic to wielka marka na arenie międzynarodowej, a przecież wywodzi się z Myślenic. W poniedziałek 13 stycznia muzycy zjechali do Myślenic na Wielką Galę Noworoczną i wystąpili przez lokalną publicznością, która po brzegi wypełniła salę Myślenickiego Ośrodka Kultury i Sportu.

Filharmonicy pod batutą Maestro Michała Maciaszczyka sprawili, że publiczność w MOKiS mogła się poczuć jak w wiedeńskiej Musikverein albo drezdeńskiej Kulturpalast. Był Strauss, Brahms, Puccini, Czajkowski, Bizet i Lehar. Był wdzięk, lekkość, maestria i poczucie humoru. Za objawienie tej gali można uznać się sopranistkę Paulę Maciołek, która talent wokalny łączy z urokiem osobistym i charyzmą sceniczną.

Myślenicka orkiestra Polish Art Philharmonic, założona w 2010 roku przez Jolantę i Łukasza Antkiewiczów przy Myślenickim Ośrodku Kultury i Sportu pierwotnie pod nazwą Myślenickiej Orkiestry Kameralnej „Concertino” ostatnio w ramach niemieckiego tournée występowała między innymi w filharmoniach w Poczdamie, Erfurcie, Dreźnie, Magdeburgu, Chemnitzu, czy Jenie. Tradycyjnie nowy rok orkiestra zaczyna od występu w Myślenicach, na który bilety sprzedały się już na kilka tygodni przed koncertem. Widownia była zachwycona występem, który zakończył się owacją na stojąco.