Pokaż
menu
boczne
LOKALIZACJA: Małopolska. Powiat Myślenicki.

Kultura

poniedziałek, 02 września 2019

Gminna reprezentacja na Dożynkach Powiatowych w Tenczynie

Koło Gospodyń Wiejskich „Dworzanki” z Krzyszkowic reprezentowały Gminę Myślenice na Dożynkach Powiatowych, które w tym roku odbywały się w Tenczynie. Wraz z gminną reprezentacją do Tenczyna udali się wiceburmistrz Miasta i Gminy Myślenice Mateusz Suder oraz radny powiatowy i przewodniczący gminnych sołtysów Władysław Kurowski.

Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą w Kościele pw. Matki Bożej Królowej Polski w Tenczynie, a następnie delegacje przemaszerowały w korowodzie dożynkowym na czele z Młodzieżową Orkiestrą Dętą OSP Tenczyn i Orkiestrą Dętą OSP ze Skomielnej Białej. Po oficjalnym otwarciu XXI Powiatowych Dożynek odbyła się tradycyjna prezentacja grup wieńcowym wraz z Powiatowym Konkursem Wieńca Dożynkowego. Występy artystyczne zespołów regionalnych Cyrniawa z Krzeczowa, Korpiołki ze Skomielnej Białej i Zagórzanie z Lubnia. Dożynki zwieńczył występ zespołu Weekend Live.

- W imieniu burmistrza Jarosława Szlachetki dziękuję za piękny wieniec dożynkowy, który wykonały, głośno i radośnie ośpiewały panie z Koła Gospodyń „Dworzanki” z Krzyszkowic pod przewodnictwem Pani Grazyny Pitali – mówi Mateusz Suder, zastępca burmistrza Miasta i Gminy Myślenice.