Pokaż
menu
boczne
LOKALIZACJA: Małopolska. Powiat Myślenicki.

Kultura

poniedziałek, 29 lipca 2019

Kapela Hanki Wójciak zagrała na Kulturalnych Dniach Myślenic

Kulturalne Dni Myślenic to cykl wydarzeń, które przez cały tydzień poprzedzający Myślenicki Festiwal Lata miały miejsce w gminnych jednostkach kultury. Wiele atrakcji przygotwały Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu, Miejska Biblioteka Publiczna im. ks Jana Kruczka, czy też Muzeum Niepodległości w Myślenicach. Zwieńczeniem tych wydarzeń był koncert w Parku Jordana, gdzie zagrała Kapela Hanki Wójciak.

Klimatyczny koncert w nietypowej scenerii przyciągnął na myślenickie planty kilka pokoleń mieszkańców, a uroku dodała z pewnością sceneria otaczającego Parku Jordana. Kapela Hanki Wójciak podczas piątkowego koncertu zaprezentowała publiczności swoje najbardziej znane kawałki, ale także podzieliła się utworami z najnowszej płyty. W kapeli Hanki Wójciak na co dzień gra wywodzący się z Myślenic skrzypek Tomasz Pawlak. W skłąd zespołu wchodzą ponadto Tomasz Czaderski – perkusjonalia, Jacek Długosz – gitara, Mateusz Frankiewicz – kontrabas  orazAndrzej Zagajewski – mandola.

Hanka Wójciak w ramach integracji z publicznością zaprosiła na scenę także myślenickie dzieci, które wraz z nią śpiewały na scenie. Uczestnicy koncertu zgodnie stwierdzili, że to był świetny wieczór, a kulturalna uczta muzyczna z pewnością nie tylko była idealnym zwieńczeniem Kulturalnych Dni Myślenic, ale również uzupełnieniem szerokiego programu Myślenickiego Festiwalu Lata.

Patronat honorowy nad koncertem oraz Kulturalnym Dniami Myślenic sprawował burmistrz Miasta i Gminy Myślenice Jarosław Szlachetka oraz główny partner imprezy PKN Orlen.

fot. Bartek Ziółkowski