Pokaż
menu
boczne
LOKALIZACJA: Małopolska. Powiat Myślenicki.

Kultura

sobota, 01 grudnia 2018

Mała Ziemia Myślenicka ma już 10 lat - zaproszenie na koncerty galowe

Reprezentacyjny Zespół Pieśni i Tańca „Ziemia Myślenicka” serdecznie zaprasza na dwa koncerty jubileuszowe z okazji X-lecia grup dziecięcych Mała Ziemia Myślenicka. Koncerty odbędą się w pierwszy weekend grudnia w Myślenickim Ośrodku Kultury i Sportu. Pierwszy z koncertów zaplanowano na sobotę 1 grudnia na godz. 17.00, kolejny dzień później w niedzielę o godz. 16.00.

"Serdecznie zapraszam na nasze koncerty, to będzie wyjątkowy pokaz tanecznych, muzycznych i wokalnych umiejętności w wykonaniu wszystkich grup wiekowych. Warto przyjść i zobaczyć jak piękny jest polski folklor w wykonaniu Ziemi Myślenickiej" – zaprasza Piotr Szewczyk, dyrektor Zespołu Pieśni i Tańca „Ziemia Myślenicka”

Podczas 90 minutowego koncertu na scenie wystąpi blisko 200 wykonawców, a towarzyszyć im będą dwie kapele (reprezentacyjna i młodzieżowa). Widzowie zobaczą tańce m.in. z Beskidu Śląskiego, Szczyrzyca czy nowość tańce sieradzkie.

"To święto naszych najmłodszych tancerzy, którzy tymi koncertami będą świętować swój jubileusz. To niezwykłe, że na scenie zatańczą młodzi artyści, którzy dziesięć lat temu zaczęli współpracę z Zespołem. Wtedy mieli 4 lub 5 lat, a dziś to nastolatkowie" – mówi Karolina Druzgała-Pawlak, kierownik artystyczna i choreograf Zespołu Ziemia Myślenicka.

Mała Ziemia Myślenicka powstała w 2010 roku z inicjatywy Piotra Szewczyka. Pierwsze artystyczne działania podejmowane były m.in. przez Małgorzatę Wątor, która po dziś dzień jest instruktorem w grupach dziecięcych. Zespołem współpracowali m.in. Maria Osadzińska czy Sylwester Kordas. Obecnie grupę prowadzi Małgorzata Wątor, Karolina Druzgała-Pawlak, a akompaniują im Tomasz Pawlak i Robert Bylica.