Pokaż
menu
boczne
LOKALIZACJA: Małopolska. Powiat Myślenicki.

Kultura

środa, 12 grudnia 2018

Mała Ziemia Myślenicka ma już 10 lat!

W miniony weekend „Mała Ziemia Myślenicka” świętowała swój jubileusz. Z okazji 10-lecia istnienia zespołu w Myślenickim Ośrodku Kultury i Sportu odbyły się dwa koncerty podsumowujące jego działalność. Przy okazji burmistrz Miasta i Gminy Myślenice Jarosław Szlachetka oficjalnie wręczył czek z nagrodą przyznaną zespołowi Ziemia Myślenicka już w lipcu bieżącego roku.

W ostatnim numerze Gazety Myślenickiej czytamy: Był stres, ale też wielka radość. Przed rozpoczęciem koncertu zobaczyliśmy jak wyglądają przygotowania dzieci na to bardzo ważne dla nich wydarzenie. Wspólnie z rodzicami ubierały się, dobierały dodatki, a dziewczynki malowały czerwoną szminką. Opiekunowie wspierali swoje pociechy i powtarzali: „Wszystko będzie dobrze”. Czuć było wyjątkową, podniosłą atmosferą, którą jednak dzieci przełamywały uśmiechem i żartami.

Specjalnie na tę okazję przygotowały one choreografię związaną ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia. Nie zabrakło więc ubierania choinki i innych tradycyjnych świątecznych zwyczajów. Dzieci zaprezentowały też m.in. układ w konwencji pasterskiej oraz taniec krakowski z lajkonikiem.

Pełną relację z tego wydarzenia znajdziecie na załączonym filmie, ale także na stronie internetowej Gazety Myślenickiej: www.gazeta.myslenice.pl