Pokaż
menu
boczne
LOKALIZACJA: Małopolska. Powiat Myślenicki.

Kultura

sobota, 04 kwietnia 2020

MOKiS zaprasza do konkursu palm wielkanocnych online!

Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu, Miasto i Gmina Myślenice oraz Krakowska Kongregacja Kupiecka – Myślenice zapraszają na kolejną edycję Myślenickiego Konkursu Palm Wielkanocnych. W tym roku – ze względu na szczególne okoliczności epidemiologiczne konkurs odbędzie się w formie online.

O znaczeniu tradycji wielkanocnej dla rozwoju naszych wartości nikt nie ma wątpliwości. W świecie, który przez najbliższe dni koncentrować się będzie na zagrożeniach związanych    z epidemią koronawirusa nie można zapominać o wielowiekowych tradycjach, które zawsze łączyły Polaków. Tak niewątpliwie jest z tradycją palm wielkanocnych. Choć w tym roku nie będziemy mogli spotkać się na Myślenickim Rynku, to przygotowaliśmy dla Państwa alternatywę. Wspólny konkurs internetowy.

Od 25 marca do 4 kwietnia czekamy na zdjęcia wykonanych przez Was palm wielkanocnych. Do konkursu można zgłaszać palmy w dwóch kategoriach palma tradycyjna oraz palma oryginalna. Szczegóły, zgłoszenia oraz pytania należy wysyłać przez nasz facebookowy profil: Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu

W trakcie trwania konkursu Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu będzie prowadzić poradnik online z materiałami i informacjami, jak samodzielnie wykonać wielkanocną palmę. Wszyscy zainteresowani powinni na bieżąco śledzić facebook: Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu

Fundatorem nagród jest Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu i Krakowska Kongregacja Kupiecka – Myślenice, narodę specjalną wręczy Burmistrz Miasta i Gminy Myślenice Pan Jarosław Szlachetka.

Konkurs  wpisuje się w szerszą akcję pn. Kultura w czasach kwarantanny. Myślenice 2020, którą Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu udowadnia, że wiele działań edukacyjnych i kulturowych można również przenieść do strefy online.