Pokaż
menu
boczne
LOKALIZACJA: Małopolska. Powiat Myślenicki.

Kultura

sobota, 01 czerwca 2019

Myślenickie Parkowanie, czyli Dzień Dziecka w Parku Miejskim

Już w sobotę 1 czerwca w Parku Miejskim na Zarabiu odbędzie się kolejna edycja Dnia Dziecka organizowanego przez Miasto i Gminę Myślenice pod nazwą „Myślenickie Parkowanie”. Zapraszamy od godziny 15:00 do 19:00, a w programie przewidziano mnóstwo atrakcji!

- Tegoroczne Myślenickie Parkowanie będzie przebiegało w scenerii prosto z Dzikiego Zachodu, zarówno scenografia jak i atrakcje przeniosą nas w kowbojski klimat, a imprezę poprowadzi Szeryf, który spodziewa się na scenie specjalnych gości z Disneylandu. Każde dziecko będzie mogło liczyć na mnóstwo zabawy na dmuchanych zamkach, kowbojskim torze przeszkód, czy przy wspólnym budowaniu miasteczka kowbojskiego z kartonów – mówi Barbara Bylica z Wydziału Strategii Rozwoju Gospodarczego i Promocji Urzędu Miasta i Gminy Myślenice.

Scenografia ma przypominać kowbojską wioskę ze snopami siana, beczkami, namiotem indiańskim, czy rozwieszonymi listami gończymi. W planie imprezy są też między innymi kowbojska lekcja tańca, malowanie „bladych twarzy”, gorączka złota, czyli poszukiwanie złota przesiewając piasek przez sitko, a także profesjonalny pokaz tańca w stylu Western. Zatańczą między innymi uczestnicy telewizyjnych show, a w plenerowym karaoke każde dziecko będzie mogło powalczyć o amulet Pocahontas.

- W programie są też gry i zabawy, czy konkursy z nagrodami jak na przykład strzelanie z łuku, pojedynek kowbojski z pistoletami na wodę, plecenie sznura, czy przeciąganie liny. To tylko niektóre atrakcje, bowiem nie chcemy przed imprezą zdradzać wszystkich niespodzianek. Serdecznie zapraszamy dzieci ze swoimi rodzicami, a z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie – wspominają organizatorzy.

Imprezę zwieńczy spektakl Taneczno-Pantomimiczny pod tytułem „Alicja w krainie czarów”, a podczas trwania imprezy warsztaty plastyczne i plenerową wystawę prac „WesternCity” poprowadzi Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu.

- Do zabawy z językiem angielskim wszystkich chętnych zaprosi szkoła językowa McGregor oraz miś Teddy Eddie, która poprowadzi zajęcia zarówno ze sceny jak i w swoim namiocie. Do wygrania będą ciekawe nagrody oraz vouchery na zajęcia językowe. Swoje umiejętności na scenie zaprezentują także tancerki z klubu Lady Fitness, reprezentujące Myślenice na mistrzostwach Polski i Europy, a nieco z innej beczki animatorzy z Thinkville  przedstawią Myślenice jako miasto zagadek i żywej historii. Dzieci w ramach geochachingu ruszą na poszukiwanie skarbów na terenie Parku na Zarabiu – dodaje Barbara Bylica.

W ramach Giełdy Pomysłów Instytucji Kultury w organizację imprezy włączyły się też między innymi Szkoła Muzyczna, Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu, Muzeum Niepodległości oraz Miejska Biblioteka Publiczna. Dla fanów dwóch kółek do miasteczka rowerowego zaprosi Michał Śliwa, a wszystkich chcących spróbować swoich sił pod okiem mistrza Świata, Europy oraz Polski prosimy o zabranie kasku i rowerka.

Link do wydarzenia na Facebooku: Myślenickie Parkowanie, czyli Dzień Dziecka w Parku Miejskim