Pokaż
menu
boczne
LOKALIZACJA: Małopolska. Powiat Myślenicki.

Kultura

środa, 22 maja 2019

Niezapomniana noc w Muzeum Niepodległości!

To była niezapomniana noc dla wszystkich, którzy odwiedzili Muzeum Niepodległości w Myślenicach. W ramach Nocy Muzeów załoga myślenickiej jednostki kultury zorganizowała mnóstwo atrakcji, wykładów i wydarzeń towarzyszących, z których bezpłatnie mogli skorzystać zarówno dorośli jak i dzieci.

W programie Nocy Muzeów były między innymi wykłady tematyczne "Jak się bawi wiking? Rozrywki we wczesnośredniowiecznej Skandynawii", czy "Zamek w Myślenicach i jego funkcjonowanie w średniowiecznej Polsce" przeprowadzone przez dr Łukasza Malinowskiego, a także prelegenci Marek Stoszek oraz dr Piotr Sadowski zaprezentowali wykłady kolejno: "Mieszkańcy Ziemi Myślenickiej w drodze do niepodległości" oraz "Od plaż Normandii do Wilhelmsheven. Śladami Pierwszej Dywizji Pancernej gen. Stanisława Maczka"

- Podczas Nocy Muzeów naszą placówkę odwiedziło kilkaset osób, w tym wiele uśmiechniętych dzieci i spragniona wiedzy młodzież. Były prelekcje, warsztaty, zajęcia dla dzieci, średniowieczna muzyka, chleb ze smalcem i wiele, wiele dobrej zabawy. Dziękujemy za wizytę i nieśmiało sugerujemy, że z następnymi odwiedzinami naszej placówki nie trzeba czekać całego roku. Nasze muzeum jest cały czas otwarte dla wszystkich gości i oferuje darmowe, ale to całkowicie darmowe zwiedzanie naszej kolekcji, i to wspólnie z przewodnikiem – mówi dr Łukasz Malinowski, dyrektor Muzeum Niepodległości w Myślenicach.

Dla dzieci i młodzieży zorganizowano wizytę rycerzy oraz warsztaty średniowiecznej alchemii. Najmłodsi mogli także uczestniczyć w quizie z nagrodami dla małych poszukiwawczy przygód. Przez niemal cały czas trwania wydarzenia prowadzono gry i zabawy z Myślenickim Klubem Fantastyki, a na koniec przedstawiono prelekcję filmu "Mów mi Rico" w reżyserii Szymona Piegzy ze zdjęciami autorstwa Jakuba Stoszka.