Pokaż
menu
boczne
LOKALIZACJA: Małopolska. Powiat Myślenicki.

Kultura

poniedziałek, 09 września 2019

Podziękowania za pomoc w organizacji Jubileuszu 50-lecia Koronacji Obrazu Pani Myślenickiej

W ubiegłym tygodniu w myślenickim magistracie odbyło się spotkanie księdza proboszcza Parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Myślenicach Zdzisława Balona oraz burmistrza Miasta i Gminy Myślenice Jarosława Szlachetki z służbami oraz Kołami Gospodyń z Gminy Myślenice mające na celu podziękowanie za współpracę przy organizacji Jubileuszu 50-lecia Koronacji Obrazu Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Myślenicach.

W jubileuszowej Mszy Świętej na Rynku w Myślenicach wzięło udział około 8 tysięcy pielgrzymów. Podczas piątkowego spotkania ksiądz proboszcz podziękował zarówno służbom za wytężoną pracę i zapewnienie bezpieczeństwa, jak również paniom z Kół Gospodyń z Gminy Myślenice, które zapewniły poczęstunek dla uczestników.

- Dziękuję wszystkim służbom strażakom, policjantom, Straży Miejskiej oraz władzom Myślenic za nieocenione wsparcie w organizacji Jubileuszu 50-lecia Koronacji Obrazu Matki Bożej Pani Myślenickiej. Bez Was nie dalibyśmy rady, a profesjonalizm służb i dobra organizacja zapewniły bezpieczeństwo uczestnikom, a to wielkie wydarzenie miało świetny wydźwięk w całej Polsce. Otrzymujemy wiele pochlebnych opinii na temat organizacji jubileuszowej Mszy Świętej zarówno od księży, arcybiskupa, Nuncjusza Apostolskiego, ale też od uczestników i telewidzów. Jubileuszowa Msza Święta była świetną promocją dla miasta i już teraz przyciąga kolejne pielgrzymki do myślenickiego Sanktuarium. Dziękuję za wszelką pomoc – mówił podczas spotkania podsumowującego organizację Jubileuszu kustosz Sanktuarium Matki Bożej Myślenickiej ks. Zdzisław Balon.

Zarówno gospodyniom jak i służbom dziękował również burmistrz Miasta i Gminy Myślenice Jarosław Szlachetka. Wszyscy, którzy wspomogli organizajcę Jubileuszu otrzymali z rąk księdza probosza pamiątkowy dyplom oraz medal związany z jubileuszem 50-lecia Koronacji Cudownego Obrazu Pani Myślenickiej.

Więcej o jubileuszowej Mszy Świętej: Piękny Jubileusz Cudownego Obrazu Matki Bożej Myślenickiej