Pokaż
menu
boczne
LOKALIZACJA: Małopolska. Powiat Myślenicki.

Kultura

środa, 21 sierpnia 2019

Premiera filmu „Ślady Maryi”: łzy, wzruszenie i niesamowita historia

Wypełniona po brzegi sala kinowa Myślenickiego Ośrodka Kultury i Sportu, zaproszeni goście oraz setki mieszkańców Myślenic zjawiło się na premierze filmu dokumentalnego „Ślady Maryi”, przygotowanego na okoliczność Jubileuszu 50-lecia Koronacji Obrazu Matki Bożej Myślenickiej.

Film w reżyserii księdza Marcina Filara z Parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Myślenicach przygotowany przez Jacka Szymańskiego oraz Adama Dobka przedstawia wyjątkową historię Obrazu Matki Bożej Myślenickiej. Widzowie z zapartym tchem w piersiach obejrzeli premierową projekcję, a podczas wypowiedzi osób występujących na ekranie, niejednej osobie przeszkliły się oczy ze wzruszenia.

W produkcji filmowej widzowie wraz z narratorką Ewą Pietrzyk wyruszają w podróż po myślenickim Sanktuarium, docierając do Kaplicy Matki Bożej Myślenickiej. W dokumencie swoją historię opowiadają zarówno osoby duchowne, świadkowie koronacji sprzed pięćdziesięciu lat, jak również osoby, w których życiu Pani Myślenicka ma szczególne znaczenie.

Jest to z pewnością konieczna pozycja do obejrzenia dla każdego mieszkańca Myślenic, ale też wszystkich, którzy chcą poznać historię Cudownego Obrazu Pani Myślenickiej. Film ma zostać wydany na DVD, a o szczegółach jej nabycia Parafia pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Myślenicach będzie informować na swoich stronach internetowych oraz portalach społecznościowych.

Ksiądz Marcin Filar długo dziękował wszystkim, którzy pomogli mu przenieść na ekran scenariusz i historię niezwykłego Obrazu Matki Bożej. Po premierze na scenie w obecności księdza proboszcza Zdzisława Balona znaleźli się ks. Marcin Filar (scenariusz i reżyseria), Jacek Szymański (realizacja i montaż), Adam Dobek (muzyka), Beata Mirochna (muzyka) oraz Ewa Pietrzyk (narracja). Licznie zgromadzeni widzowie salwą braw nagrodzili autorów, doceniając tym samym ich trud i świetne wykonanie filmu „Ślady Maryi”.

W Myślenickim Ośrodku Kultury i Sportu obecni na premierze byli księża z myślenickiej Parafii, księża rodacy pochodzący z Myślenic, burmistrz Miasta i Gminy Myślenice Jarosław Szlachetka, a także ojciec Leon Knabit, benedyktyn z Tyńca, którego historia łączy się z 50-leciem Koronacji Matki Bożej Myślenickiej. Ojciec Leon w swoim krótkim przemówieniu wspomniał o szczególnie ważnej matczynej opiece Maryi Panny dla każdego człowieka. Głębokie słowa przerywał wstawkami z dużą dozą poczucia humoru. Po jego powiązanie z historią Obrazu Pani Myślenickiej, a także po kilka innych ciekawostek serdecznie zapraszamy do obejrzenia produkcji filmowej „Ślady Maryi”.

fot. Sanktuarium Matki Bożej Myślenickiej