Pokaż
menu
boczne
LOKALIZACJA: Małopolska. Powiat Myślenicki.

Kultura

poniedziałek, 25 listopada 2019

Wieczornica patriotyczna w Polance

Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Polance już po raz drugi zorganizowała patriotyczną wieczornicę w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Polance, świętując tym samym 101. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Licznie zebrani mieszkańcy wraz z zaproszonymi gośćmi obejrzeli spektakl pod tytułem „Pisk Białego Orła” przygotowany przez kilka pokoleń mieszkańców Polanki pod przewodnictwem pani Doroty Ruśkowskiej.

- Międzypokoleniowe spotkanie społeczności Polanki odbyło się już po raz drugi z okazji obchodów rocznicy odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Był wzruszający spektakl, wspólne śpiewanie, było serdecznie, radośnie i uroczyście. Dziękuję za przygotowanie tego wydarzenia Panu Dyrektorowi Szkoły Podstawowej w Polance Adamowi Pawlikowskiemu wraz z gronem pedagogicznym i uczniami, Pani Dorocie Ruśkowskiej za reżyserię i prowadzenie, Panu Zbigniewowi Morawskiemu za akompaniament, Pani Renacie Piekarz i wszystkim, którzy przyczynili się do tego wydarzenia oraz wzięli w nim udział – relacjonuje Mateusz Suder, wiceburmistrz Miasta i Gminy Myślenice.

Oprócz programu artystycznego, w którym wystąpili uczniowie Szkoły Podstawowej w Polance wraz ze swoimi rodzicami i dziadkami wszyscy zebrani widzowie uczestniczyli także we wspólnym śpiewaniu pieśni patriotycznych. W wydarzeniu oprócz zastępcy burmistrza Miasta i Gminy Myślenice Mateusza Sudra wziął udział także poseł na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej Władysław Kurowski.