Pokaż
menu
boczne
LOKALIZACJA: Małopolska. Powiat Myślenicki.

Kultura

niedziela, 09 czerwca 2019

Ziemia Myślenicka zaprasza na koncert

Reprezentacyjny Zespół Pieśni i Tańca "Ziemia Myślenicka", Myślenickie Towarzystwo Kultury oraz Miasto i Gmina Myślenice serdecznie zapraszają na koncert Zespołu Ziemia Myślenicka, który odbędzie się 9 czerwca 2019 (niedziela) roku w Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu o godz. 15.00.

W programie koncertu przewidziano prezentacje wszystkich grup wiekowych w przekrojowym programie. Premierowo zaprezentowane zostaną opracowania pieśni i tańców Kurpi Zielonych (grupa reprezentacyjna) oraz tańce i pieśni Beskidu Żywieckiego (grupa dziecięca). Koncert potrwa 90 minut.

- Na koncercie będzie kilka nowości w tym wiązanka pieśni i tańców Kurpi Zielonych. Realizacja tego przedsięwzięcia artystycznego nie była możliwa bez prof. Jean Novak amerykanki polskiego pochodzenia , która ufundowała 10 kompletów strojów kurpiowskich. Profesor Novak wspiera nas zresztą nie po raz pierwszych, za co serdecznie dziękujemy – wyjaśnia Piotr Szewczyk, dyrektor Zespołu Ziemia Myślenicka.

W galowym koncercie, który odbywa się pod honorowym patronatem burmistrza Myślenic Pana Jarosława Szlachetki zobaczymy i usłyszymy ponadto tańce i pieśni z Beskidu Śląskiego, Lachów Sądeckich, Szczyrzyca czy Górnego Śląską. Na scenie wystąpi blisko 200 wykonawców. Zapowiada się prawdziwe widowisko.

Bilety dostępne są w sprzedaży w kasie Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu w cenie 20 zł codziennie od wtorku do piątku w godz. od 8.00 do 20.00 i od soboty do niedzieli w godzinach od 14.00 do 20.00. Zapraszamy! Ilość miejsc ograniczona. W dniu koncertu nie będzie prowadzona sprzedaż biletów.