Pokaż
menu
boczne
LOKALIZACJA: Małopolska. Powiat Myślenicki.

Aktualności

niedziela, 01 marca 2020

Memoriał charytatywny im. Stacha Cichonia – finał imprezy 1 marca

W niedzielę 1 marca w hali widowiskowo-sportowej w Myślenicach odbędzie się finał charytatywnego Memoriału im. Stacha Cichonia, z którego w tym roku całkowity dochód przeznaczony zostanie na leczenie Marysi Miąsko.

13-miesięczna dziewczynka z Gminy Raciechowice zmaga się z rdzeniowym zanikiem mięśni SMA i potrzebuje środków finansowych na terapię genową lekiem Zolgensma. Koszt terapii w Stanach Zjednoczonych wynosi aż 8 milionów złotych. Kwota wymagana do wyjazdu Marysi za ocean jest niewyobrażalna, jednak ludzie dobrego serca pokazują, że ta zbiórka jest realna, gdyż na koncie Marysi jest już blisko 6 milionów zł z potrzebnych ośmiu!

Podczas finału charytatywnego Memoriału im. Stacha Cichonia odbędzie się decydująca faza stojącego z roku na rok na wysokim poziomie turnieju piłkarskiego, a równocześnie w kompleksie leśnym Uklejna wystartuje Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych, z którego całkowity dochód wraz z wsparciem Banku PKO przeznaczony zostanie na leczenie Marysi Miąsko. Bieg wystartuje o godzinie 10:00.

- W dwie soboty poprzedzające finał Memoriału im. Stacha Cichonia odbywają się eliminacje zarówno turnieju piłki nożnej jak i dwóch turniejów siatkówki, których finał odbędzie się 1 marca w hali widowiskowo-sportowej. Zapraszamy również na licytacje, loterie fantowe, atrakcje dla dzieci, a także wypieki kulinarne, które czekać będą w holu podczas zmagań sportowych na parkiecie. Dochód trafi na leczenie Marysi Miąsko, której cel do osiągnięcia, a więc 8 milionów złotych jest naprawdę blisko. Wciąż zachęcamy do przekazania gadżetów na licytację i kontakt mailowy z nami na memorialstacha@gmail.com, każda forma wsparcia jest mile widziana i jesteśmy otwarci na współpracę – mówi Marek Pajka, który koordynuję organizację tegorocznej imprezy charytatywnej.

Turniej piłkarski odbywa się pod honorowym patronatem Polskiego Związku Piłki Nożnej, natomiast patronat nad całą imprezą objął burmistrz Miasta i Gminy Myślenice Jarosław Szlachetka. To właśnie Gmina Myślenice jest fundatorem nagród oraz wynajmu obiektów na zmagania sportowe.

- W dniu finału od rana trwać będą mecze grupowe, następnie parkiet oddamy dzieciakom na mini turniej, a po nim zapraszamy na największe emocje związane z meczami półfinałowymi, wielkim finałem, a także gościnnym występem Dawida Wacławczyka z trialem rowerowym. W międzyczasie licytować będziemy pamiątki i gadżety sportowe. Po zakończeniu turnieju piłkarskiego nie skończą się emocje, bowiem w hali odbędą się finały turniejów piłki siatkowej kobiet oraz Zakręconego Turnieju Piłki Siatkowej dla drużyn mieszanych. W tym samym czasie w strzelnicy sportowej odbędą się zawody strzeleckie, z których dochód również wesprze Marysię Miąsko – dodaje Marek Pajka.

Harmonogram zmagań sportowych w ramach Memoriału im. Stacha Cichonia – edycja 2020:

Sobota 22 lutego

14:00 – 21:30 – eliminacje turnieju piłki nożnej (Grupa A i B), hala widowiskowo-sportowa

9:00 – 18:00 – eliminacje turnieju piłki siatkowej LEJDIS, hala ZSTE im. M.Reja, hala SP3 Myślenice, hala Małopolskiej Szkoły Gościnności

Sobota 29 lutego

11:00 – 18:30 – eliminacje turnieju piłki nożnej (Grupa C i D), hala widowiskowo-sportowa

9:00 – 18:00 – eliminacje Zakręconego Turnieju Piłki Siatkowej, hala ZSTE im. M.Reja, hala SP3 Myślenice, hala Małopolskiej Szkoły Gościnności

FINAŁ – niedziela 1 marca

8:00 - 12:30  Rozgrywki grupowe turnieju piłkarskiego
10:00 – Start Biegu Tropem Wilczym – kompleks leśny Uklejna
12:30 - 13:30 Turniej dzieciaków
13:30 - 14:30 Półfinały turnieju piłkarskiego
14:30 Pokaz trialu rowerowego + licytacja
15:00 FINAŁ TURNIEJU PIŁKARSKIEGO
15:30 Licytacja i gala wręczenia nagród
16:00 - 19:00 Turniej strzelecki - Strzelnica Sportowa
16:30 - 19:00 Finał turniejów piłki siatkowej

Szczegóły na Facebooku: Memoriał im. Stacha Cichonia

Na charytatywny Memoriał im. Stacha Cichonia zaprasza Burmistrz Miasta i Gminy Myślenice Jarosław Szlachetka