LOKALIZACJA: Małopolska. Powiat Myślenicki.

Aktualności

piątek, 07 sierpnia 2020

Wypad w Plener TVP3: Myślenice - brama Beskidów

Myślenice to wspaniała baza wypadowa na beskidzkie szlaki. W końcu to tutaj zaczynają się góry, lecz to nie jedyna atrakcja którą ma do zaoferowania nasza piękna ziemia myślenicka. TVP3 Kraków zrealizowała w gminie Myślenice kolejny odcinek znakomitego cyklu „Wypad w Plener".

Program ten promuje miejsca, które warto odwiedzić i poznać ze względu na piękną przyrodę, interesującą historię, piękne zabytki a przede wszystkim ukazywać różne formy aktywnego wypoczynku.

Obiektyw kamery TVP3 Kraków uchwycił m.in.:

- myślenickie Zarabie, które staje się jak dawniej popularnym miejscem rekreacji i wypoczynku dla wielu mieszkańców całej Małopolski i nie tylko,

- Górę Chełm z najdłuższym w Polsce wyciągiem krzesełkowym i wieżą widokową, i przecinającymi się szlakami Beskidu Średniego zwanego Myślenickim,

- Sanktuarium Matki Bożej Myślenickiej z łaskami słynącym obrazem naszej Pani Myślenickiej – od wieków przyciągające pielgrzymów i turystów.

- Muzeum Niepodległości w Myślenicach, w którym można poznać wiele ciekawych historii związanych z naszą ziemią myślenicką,

- czerwony szlak na górze Uklejna i leżący przy nim Rezerwat Przyrody Zamczysko nad Rabą i pozostałości właśnie myślenickiego Zamczyska.

Premiera programu "Wypad w Plener: Myślenice - brama Beskidów" odbyła się środę 12 sierpnia 2020 o godz. 18:15 do TVP3 Kraków. Na powtórki zapraszamy już dziś tj. w czwartek o godz. 17.40, w piątek o godz. 18.00 i sobota o godz. 10.05 (13,14,15 sierpnia).