Pokaż
menu
boczne
LOKALIZACJA: Małopolska. Powiat Myślenicki.

Aktualności

wtorek, 02 stycznia 2018

Noworoczne derby Myślenic 2018: Orzeł pokonał Dalin

Już po raz dziewiąty w Myślenicach Nowy Rok przywitano piłkarskim akcentem, gdy na sztuczną murawę na Zarabiu wybiegły jedenastki Dalinu Myślenice oraz Orła Myślenice. Po raz pierwszy w tej przyjacielskiej rywalizacji zwycięstwo odniosła drużyna Orła, wygrywając 3:1 po golach Krzysztofa Zająca, Kamila Czajkowskiego i Krzysztofa Pyzio. Jedyną bramkę dla Dalinu zdobył Michał Górecki.

Urząd Miasta i Gminy w Myślenicach organizujący to wydarzenie zapewnił licznie zgromadzonym kibicom grzaniec oraz strażacką grochówkę przygotowane przez Ochotniczą Straż Pożarną z Górnego Przedmieścia. Mecz oficjalnie pierwszym kopnięciem w 2018 roku rozpoczął burmistrz Miasta i Gminy Myślenice Maciej Ostrowski, składając wcześniej wszystkim noworoczne życzenia.

Tegoroczne derby dobrze rozpoczęły się dla Orła, bo już w pierwszych minutach bliscy otwarcia wyniku byli Krzysztof Zając i Michał Górka. Pierwszy gol na myślenickich boiskach padł jednak w 22. minucie kiedy faulowany w polu karnym był Krzysztof Zając i sam wymierzył sprawiedliwość trafiając z jedenastu metrów mocno pod poprzeczkę. W końcówce pierwszej połowy bliscy wyrównania byli gracze Dalinu, ale czujnie w bramce spisał się Karol Obłaza, który najpierw wybronił sytuację sam na sam z Michałem Góreckim, a następnie powstrzymał szarżującego Andrzeja Biela.

Na początku drugiej odsłony Dalin doprowadził do remisu. Najpierw w pozornie prostej sytuacji piłkę odbił Marek Pajka, a następnie sprytem wykazał się jeden z graczy Dalinu i padł w polu karnym. Sędzia wskazał po raz drugi tego dnia na wapno, a z rzutu karnego do siatki trafił Michał Górecki. Po zdobyciu wyrównującej bramki podopieczni trenera Roberta Czopka chcieli pójść za ciosem, ale jedyna sytuacja to ta, w której Marek Pajka efektownie sparował na rzut rożny mocny strzał z dystansu.

Więcej działo się pod drugą bramką, gdzie dwukrotnie strzelał Kamil Gawlik, raz zagrozić bramce rywali próbował Paweł Płonka, a dwa razy niecelnie uderzał także Krzysztof Zając. Ten ostatni mocno wdał się we znaki defensywie Dalinu, bo w samej końcówce zaliczył dwie asysty, gdzie wymanewrował w pojedynkę obronę i dogrywał piłkę do pustej bramki.

Najpierw po składnej akcji Orłowców efektownie podłączył się Kamil Czajkowski, finalizując dogranie Krzysztofa Zająca strzałem do pustej bramki. Później podobną akcję prawą stroną przeprowadził Krzysztof Zając, a jego podanie na raty z bliska wykończył Krzysztof Pyzio ustalając wynik zawodów na 3:1 dla Orła.

Orzeł Myślenice - Dalin Myślenice 3:1 (1:0)
Zając 22 (k), Czajkowski 73, Pyzio 83 - M.Górecki 57 (k)

ORZEŁ: Karol Obłaza (Marek Pajka) - Przemysław Leśniak, Mateusz Mistarz, Adrian Kasprzyk, Kamil Czajkowski - Paweł Płonka, Mikołaj Wyroba, Krzysztof Pyzio - Mariusz Kasperek, Krzysztof Zając, Michał Górka oraz Kamil Gawlik, Mateusz Pajka, Dariusz Ślusarz, Wojciech Żądło, Mateusz Sabała

DALIN: Konrad Kipek (Jakub Przała) - Tomasz Pilch, Michał Mistarz, Przemysław Senderski - Rafał Kościelniak, Michał Wojtan, Andrzej Biel, Mateusz Kawula - Kamil Mistarz, Michał Górecki, Oskar Mistarz oraz Tomasz Stelmach, Jakub Górecki, Daniel Topa I, Daniel Topa II, Michał Romaniak, Dawid Masłowski

Źródło: orzelmyslenice.pl

Fotogalerie:
Fotorelacja Bartek Ziółkowski FOTO
Fotorelacja Paweł Biela cz. 1
Fotorelacja Paweł Biela cz. 2

Serdeczne podziękowania kierujemy dla Kolegium Sędziów w Myślenicach za obsadę sędziowską: Filip Magiera oraz Krzysztof Cienkosz i Paweł Wiliński oraz dla Ochotniczej Straży Pożarnej Myślenice Górne Przedmieście za przygotowanie poczęstunku.

Noworoczne derby Myślenic 2018

fot. B.Ziółkowski