LOKALIZACJA: Małopolska. Powiat Myślenicki.

Aktualności

środa, 08 listopada 2023

Nowy lekki samochód ratowniczo-gaśniczy już przyjechał do OSP Poręba

We wtorek 7 listopada oficjalnie zaprezentowany został lekki samochód ratowniczo-gaśniczy, który trafił do jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Porębie. To kolejny krok w stronę bezpieczeństwa mieszkańców Gminy Myślenice, nowy Volkswagen Crafter z napędem na cztery koła od teraz posłuży druhom z Poręby w podejmowanych działaniach ratowniczo-gaśniczych. W oficjalnym i efektownym przywitaniu wozu strażackiego wzięli udział starżacy z jednostki, ale też burmistrz Miasta i Gminy Myślenice Jarosław Szlachetka.

Nasz nowy bohater „Tadzik” - bo tak nazwali lekki samochód ratowniczo-gaśniczy strażacy z Poręby - to nowoczesny pojazd, który przynosi ze sobą nowe możliwości i siłę w działaniach ratowniczych. Ten sprzęt z napędem na wszystkie koła posiada sprawdzone dotychczas wyposażenie, takie jak zdalnie sterowana elektryczna wyciągarka linowa, agregat wysokocisnieniowy wodno-pianowy, czy złącze samorozłączne do ładowania akumulatorów podczas postoju pojazdu w miejscu garażowania ze źródła, które notabene jest dość nowym rozwiązaniem stosowanym w tego typu sprzęcie.

Wartość zakupu wozu wynosi 479 560 zł, a źródła finansowania, z których zrealizowano zakup to: Gmina Myślenice - 199 560 zł, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie -100 000 zł, Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie - 100 000 zł, a także Fundacja Orlen 0 80 000 zł. Wykonawca pojazdu jest Firma Handlowo Usługowo Produkcyjna Perfekt Radosław Zasada.

W oficjalnej prezentacji nowego pojazdu brali udział: Prezes OSP Agnieszka Motyka oraz Naczelnik OSP Łukasz Słowik, natomiast Miasto i Gminę Myślenice reprezentowali burmistrz Jarosław Szlachetka oraz Przewodniczący Rady Miejskiej Mirosław Fita.