Pokaż
menu
boczne
LOKALIZACJA: Małopolska. Powiat Myślenicki.

Aktualności

piątek, 03 maja 2019

Obchody Święta Konstytucji 3 Maja na myślenickim Rynku

Msza Święta za ojczyznę z udziałem władz samorządowych, pocztów sztandarowych z Miasta i Gminy Myślenice oraz delegacji wszelkich organizacji i stowarzyszeń przy akompaniamencie Reprezentacyjnej Orkiestry Miasta i Gminy Myślenice, a następnie uroczyste złożenie wieńców pod Pomnikiem Niepodległości - to główne punkty obchodów piątkowego Święta Konstytucji 3 Maja w Myślenicach.

Tradycyjnie już 3 maja myśleniczanie spotkali się na wspólnej liturgii w intencji ojczyzny, która pomimo opadów deszczu odbyła się na płycie Rynku. Po Mszy Świętej pod przewodnictwem księdza Andrzeja Caputy delegacje na czele z burmistrzem Miasta i Gminy Myślenice Jarosławem Szlachetką złożyły wieńce pod Pomnikiem Niepodległości.

- Drodzy mieszkańcy i wszyscy goście - dziękuję, że pomimo deszczu zebraliśmy się na myślenickim rynku żeby razem świętować nasze święto narodowe - mówił tuż przed złożeniem wieńców Jarosław Szlachetka, burmistrz Miasta i Gminy Myślenice. - Słowa podziękowania składam szczególnie w kierunku pocztów sztandarowych, strażaków, orkiestry oraz wszystkim delegacjom z wieńcami. 228 lat temu uchwalona został Konstytucja 3 Maja - pierwsza w Europie i druga na świecie. Jej zapisy czerpały z europejskiego oświecenia oraz amerykańskiej konstytucji. Jej twórcy uważali, że rząd, państwo musi służyć dobru całego narodu, a nie interesom pojedynczych jednostek. Warto żebyśmy o tym pamiętali pracując jako strażak, policjant, urzędnik, czy polityk. Dobrego świętowania!