Pokaż
menu
boczne
LOKALIZACJA: Małopolska. Powiat Myślenicki.

Ochrona powietrza - edukacja

sobota, 29 września 2018

Wymień odpady na sadzonki - piknik ekologiczny

Nadeszła jesień, a wraz z nią czas na porządki w domu i w ogrodzie. Piknik ekologiczny, który odbędzie się 29 września od godz. 9:00 na myślenickim rynku jest świetną okazją m.in. do tego, by starą lodówkę wymieć na cyprysa, a zalegający stos makulatury zastąpić drzewkiem szczęścia.

Sadzonki będzie można otrzymać za zgniecione puszki aluminiowe i butelki plastikowe, zakrętki, baterie, makulaturę oraz sprzęt AGD. Ze względu na bardo duże zainteresowanie wprowadzono pewne ograniczenia. Wymiany dokonać mogą tylko mieszkańcy Miasta i Gminy Myślenice, a maksymalna ilość sadzonek jaką może otrzymać jedna osoba to 50 sztuk. W tym roku na uczestników pikniku czekają tuje, tawuły, cisy, bukszpan, trzmielina, wrzosy, mandevilla, krzewuszka cudowna czyli wiegela, cyprysy, suchodrzewy, oraz grubosz czyli tzw, drzewko szczęścia.

Podczas gdy dorośli będą zajęci ważeniem odpadów i odbieraniem sadzonek, modsi mogą korzystać z dmuchanego placu zabaw, wziąć udział w warsztatach plastycznych lub bawić się gigantycznymi bańkami mydlanymi.

W trakcie pikniku odbędzie także zbiórka do puszek w ramach akcji charytatywnej „Sztuka wszelaka zwalczy glejaka” - Zbieramy dla Edyty

Stoiska, na których będzie można zważyć i oddać odpady czynne będą do godziny 13:00. Atrakcje dla najmłodszych zostaną na rynku do godz 16:00.
Natomiast już od 17:00 rozpocznie się koncert pn.: „Pożegnanie lata”, a zagrają HellHaven, JADS i GRYPS.

Jedną sadzonkę można otrzymać za:
1 kg zgniecionych puszek aluminiowych
lub 2 kg zakrętek
lub 5 kg butelek PET
lub 5 kg baterii/akumulatorów
25 kg makulatury
20 kg małego sprzętu AGD (np. suszarki, żelazka, czajniki, odkurzacze)
lub 1 szt. dużego sprzętu AGD (np. lodówki, pralki, telewizory)
Sprzęt AGD musi być kompletny

Organizatorami wydarzenia są Miasto i Gmina Myślenice oraz Zakład Zagospodarowania Odpadów w Myślenicach.