Pokaż
menu
boczne
LOKALIZACJA: Małopolska. Powiat Myślenicki.

Ochrona powietrza - edukacja

wtorek, 02 października 2018

Myśleniczanie po raz kolejny wymienili odpady na sadzonki

Mieszkańcy Gminy Myślenice po raz kolejny udowodnili, że dbanie o czystość środowiska nie jest im obce.

W sobotę 30 września odbyła się kolejna edycja Pikniku Ekologicznego. Podczas której wymieniano posegregowane odpady na sadzonki.

W sumie zebrano następujące ilości odpadów:

1. Butelki Pet – 320 kg
2. Makulatura – 9750 kg
3. Elektronika – 3425 kg
4. Puszki Al. – 400kg
5. Baterie – 45 kg
6. Zakrętki – 2420 kg

Razem: 16 300 kg

W sumie rozdano 4 tysiące sadzonek takich roślin, jak: mandevilla, fikus tawułka, lawenda, tuja, bukszpan, suchodrzew, ostrokrzew, kiścień, trzmielina, cis czy wajgelia.

Wymianie odpadów towarzyszyły takie atrakcje dla najmłodszych jak: malowanie twarzy czy też dmuchane place zabaw.

Podczas pikniku rozstrzygnięto także konkursy dla szkół i przedszkoli:

Konkurs "Maluchy dbają o czyste powietrze" przeznaczonny był dla dzieci uczęszczających do gminnych przedszkoli i żłobka samorządowego. W jego ramach maluchy miały za zadanie przygotować prace plastyczne w tematyce sposobów dbania o czyste powietrze. I miejsce zajęła praca wykonana przez dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 5 w Myślenicach, II miejsce zajęło Przedszkole Samorządowe nr 6 w Myślenicach, III miejsce - Przedszkole Samorządowe nr 4 w Myślenicach. Wyróżnione zostały prace wykonane przez Żłobek Samorządowy w Myślenicach oraz Przedszkole Samorządowe nr 8 w Myślenicach. 

W akcji segregacja za grosz wygrała Szkoła Podstawowa w Bęczarce, przed Szkołą Podstawową nr 5 w Myślenicach i Szkołą Podstawową w Głogoczowie. Zwycięskie i wyróżnione placówki otrzymały nagrody pieniężne, które wręczyli burmistrz Maciej Ostrowski i prezes ZUO Jerzy Podmokły.

Podczas pikniku prowadzona była także zbiórka pieniędzy na leczenie Edyty Bednarczyk.