Pokaż
menu
boczne
LOKALIZACJA: Małopolska. Powiat Myślenicki.

Oświata

czwartek, 14 listopada 2019

Burmistrz czytał przedszkolakom z Chatki Puchatka

Codzienne czytanie dzieciom wpływa na odpowiedni rozwój ich języka i gramatyki. W ramach promowania akcji czytania dzieciom burmistrz Jarosław Szlachetka w odpowiedzi na zaproszenie spotkał się dzisiaj z przedszkolakami z Niepublicznego Przedszkola Chatka Puchatka w Myślenicach.

Burmistrz Jarosław Szlachetka przeczytał dzieciom książkę „Pierwsza czytanka dla…”, które niedawno były rozdawane wszystkim pierwszakom z Gminy Myślenice w ramach wyprawki czytelniczej zorganizowanej przy współpracy Instytutu Książki z Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Każdy z przedszkolaków na koniec otrzymał od burmistrza książkę „Myślimek”.

Przypominamy, że zgodnie z założeniami programu „Cała Polska czyta dzieciom” - codzienne głośne czytanie przez dorosłego jest niezwykle skutecznym sposobem zbudowania bogatego zasobu słów, nauczenia - bez żadnych formalnych lekcji i ćwiczeń - poprawnej gramatyki i składni, a także doskonalenia mowy. Dziecku, któremu codziennie wyraźnie czytamy i dużo z nim rozmawiamy, nie będą potrzebni logopedzi i żmudne ćwiczenia wymowy. Czytanie dziecku to także najskuteczniejszy sposób wychowania człowieka z wyobraźnią, samodzielnie myślącego i mądrego, który będzie umiał sobie radzić ze zmianami w życiu.