Pokaż
menu
boczne
LOKALIZACJA: Małopolska. Powiat Myślenicki.

Oświata

poniedziałek, 17 lutego 2020

Kolejne oczyszczacze trafiły do przedszkoli

W poniedziałek 17 lutego burmistrz Jarosław Szlachetka przekazał oczyszczacze powietrza kolejnym przedszkolom. Urządzenia trafiły do Przedszkoli Samorządowych w Zasani, Porębie i Trzemeśni. W uroczystości wzięli też udział radni – Małgorzata Jaśkowiec oraz Stanisław Topa oraz sołtys Rafał Zelek.

Całkowity koszt zakupu 35 urządzeń oczyszczających powietrze ponad 51 tys. zł i został pokryty w całości z budżetu Miasta i Gminy Myślenice. 32 oczyszczacze trafią do gminnych przedszkoli, natomiast Żłobek Samorządowy został wyposażony w trzy urządzenia, po jednym dla każdego oddziału.

Oczyszczacz marki Warmtec AP Neo to bardzo wydajne urządzenie, które może być stosowane w pomieszczeniach o powierzchni nawet do 100 m². Dwie warstwy filtra HEPA umieszczone w kasecie filtrującej skutecznie oczyszczają powietrze z cząsteczek PM 2,5, grzybów lub bakterii. Oczyszczacz AP Neo jest kompleksowym urządzeniem, które szczególnie dba o zdrowie i komfort życia alergików, astmatyków oraz osób uskarżających się na dolegliwości związane z coraz powszechniejszym zjawiskiem smogu. Oczyszczacz posiada wyświetlacz LCD, który pokazuje skalę zanieczyszczenia powietrza. Poziom smogu mierzony jest dla cząsteczek PM2,5 i wyświetlany na przednim panelu jednym z czterech kolorów, wskazując stan jakości powietrza na bardzo dobry (zielony), dobry (niebieski), akceptowalny (żółty) oraz zły (czerwony).