Pokaż
menu
boczne
LOKALIZACJA: Małopolska. Powiat Myślenicki.

Oświata

środa, 08 stycznia 2020

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa w dziesięciu gminnych szkołach

Dziesięć szkół podstawowych z terenu Miasta i Gminy Myślenice uczestniczy w Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa prowadzonym przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Gmina Myślenice pozyskała dofinansowanie na zakup książek - nowości wydawniczych i lektur do bibliotek szkolnych za łączną kwotę 80 tysięcy złotych.

Ministerstwo Edukacji Narodowej łącznie na Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa przeznaczyło kwotę 30 milionów złotych, natomiast Gmina Myślenice otrzymała dofinansowanie z Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w kwocie 64 tysiące złotych, a pozostałe 16 tysięcy doinwestowała z własnego budżetu.

Celem programu jest rozwijanie zainteresowań uczniów przez promowanie i wspieranie rozwoju czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży oraz uatrakcyjnienie księgozbiorów bibliotek szkolnych i pedagogicznych, a także wzmocnienie potencjału i roli bibliotek szkolnych i pedagogicznych.

- Zakup dodatkowego wyposażenia bibliotek oraz nowości wydawniczych wpływa na zwiększenie atrakcyjności oferty bibliotek szkolnych. Wzrost dostępności książek w bibliotekach wpływa na rozwój edukacji oraz daje nowe możliwości uczniom z Gminy Myślenice. Cieszę się, że pozyskujemy kolejne środki rządowe i dziękuję wojewodzie małopolskiemu Piotrowi Ćwikowi za dofinansowanie i współpracę przy realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa – mówi Jarosław Szlachetka, burmistrz Miasta i Gminy Myślenice.

Z dofinansowania w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa skorzystały Szkoły Podstawowe w Trzemeśni, Zawadzie, Polance, Jaworniku, Zasani, Krzyszkowicach, Porębie, a także  Zespół Placówek Oświatowych Nr 5 w Myślenicach oraz Zespoły Placówek Oświatowych w Osieczanach i Drogini.